Zielone rozwiązania dla przemysłu hutniczego w Wielkiej Brytanii

Liberty House Group wraz z siostrzaną spółką Simec są głównymi sponsorami Rady Zielonej Stali (Greensteel Council), która skupić się ma na opracowywaniu niskoemisyjnych rozwiązań dla przemysłu metalowego w Wielkiej Brytanii.

Rada jest niezależną strukturą, mającym doradzać przedstawicielom branży metalurgicznej w celu osiągnięcia niskich poziomów emisji dwutlenku węgla i ogólnego podniesienia poziomu akceptacji dla środowiska sektora hutniczego. Pierwsze spotkanie rady odbyło się niedawno w Teeside.

Rada składa się między innymi z profesora Juliana Allwooda, zajmującego się studiami środowiskowymi na uniwersytecie w Cambridge, Martina Lawrenca, który do niedawna pełnił rolę dyrektora EDF Energy oraz Chrisa McDonalda, szefa Instytutu Przetwarzania Materiałów w Teeside. Kierownikiem Rady wybrana została Edwina Hart, która była ministrem ds. Biznesu, Firm i Technologii w Walijskim rządzie w latach 2011-16.

Nasza rada będzie niezależna i oparta na solidnych podstawach naukowych; naszym celem jest opracowanie bardziej zrównoważonej ścieżki rozwoju dla przemysłu metalurgicznego w Wielkiej Brytanii – komentowała Hart.

Sanjeev Gupta, przedstawiciel Liberty House powiedział, że Radzie udało się zebrać doskonały zespół i zaoferować bardzo wartościową mieszankę doświadczeń i perspektyw związanych z sektorem hutniczym.