General Electrics wychodzi z hybrydową propozycją dla OZE

GE Renewable Energy, oddział firmy General Electrics zajmujący się źródłami odnawialnymi dostarczać będzie osprzętu na nową słoneczno-wiatrową farmę budowaną przez Juhl Energy. Farma ta ma znajdować się w Red Lake Falls w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych.

GE dostarczyć ma dwie turbiny wiatrowe 2.3-116 o mocy 2,3 MW każda oraz modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy równej 1 MW. Inwestycja ta ma być pierwszą komercyjną farmą w USA na której obie te technologie – słoneczna i wiatrowa – zintegrowane zostaną w jednym systemie.

Projekt wykorzystywać ma nowatorską platformę General Electrics, która umożliwia proste podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci przesyłowej poprzez systemy elektroniczne turbin wiatrowych. Dodatkowo, dzięki wykorzystani dwóch niezależnych OZE w tym systemie, produkcja energii powinna być stabilniejsza, jak szacują specjaliści.

Stabilizacja odczuwana ma być tak w krótkim okresie czasu, jak i w długim, chociaż główną zaletą systemu jest równoważenie produkcji pomiędzy zimą i latem. Dodatkowo jak twierdzą przedstawiciele GE, integracja obu systemów ma pozwolić na zwiększenie wydajności – głównie latem i zimą – o około 3..4$.

Według zapewnień inwestora farma uruchomiona ma zostać w sierpniu tego roku.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.