General Electrics wychodzi z hybrydową propozycją dla OZE

GE Renewable Energy, oddział firmy General Electrics zajmujący się źródłami odnawialnymi dostarczać będzie osprzętu na nową słoneczno-wiatrową farmę budowaną przez Juhl Energy. Farma ta ma znajdować się w Red Lake Falls w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych.

GE dostarczyć ma dwie turbiny wiatrowe 2.3-116 o mocy 2,3 MW każda oraz modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy równej 1 MW. Inwestycja ta ma być pierwszą komercyjną farmą w USA na której obie te technologie – słoneczna i wiatrowa – zintegrowane zostaną w jednym systemie.

Projekt wykorzystywać ma nowatorską platformę General Electrics, która umożliwia proste podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci przesyłowej poprzez systemy elektroniczne turbin wiatrowych. Dodatkowo, dzięki wykorzystani dwóch niezależnych OZE w tym systemie, produkcja energii powinna być stabilniejsza, jak szacują specjaliści.

Stabilizacja odczuwana ma być tak w krótkim okresie czasu, jak i w długim, chociaż główną zaletą systemu jest równoważenie produkcji pomiędzy zimą i latem. Dodatkowo jak twierdzą przedstawiciele GE, integracja obu systemów ma pozwolić na zwiększenie wydajności – głównie latem i zimą – o około 3..4$.

Według zapewnień inwestora farma uruchomiona ma zostać w sierpniu tego roku.