ViZn Energy Systems i Raychem dostarczą systemy przechowywania energii dla Indyjskiego operatora energetycznego

ViZn Energy Systems, dostawca systemów przechowywania energii dla aplikacji w mikrosieciach przesyłowych wygrał przetarg na instalację systemu o pojemności 1 MWh, jaki rozpisał narodowy operator energetyczny Indii.

System firmy ViZn zainstalowany zostanie w Puducherry w Indiach. Integratorem tego systemu z siecią przesyłową będzie spółka Raychem RPG.

Jak przewidują analitycy z Mercom Capital Group, Indie zainstalują w roku 2017 około 9 GW nowych mocy fotowoltaicznych, co sprawi, że wraz z Chinami kraj ten będzie jednym z największych rynków PV na świecie. Już obecnie Indie są czwartym na świecie producentem energii z systemów wiatrowych (za Chinami, USA i Niemcami), jak podaje Światowa Rada Energetyki Wiatrowej, szacująca potencjał energetyczny indyjskiego sektora wiatrowego na 25 GW.

Operatorem zamówionego magazynu energii ma być państwowa spółka, która zajmuje się planowaniem, nadzorowaniem i koordynacją przesyłu energii pomiędzy stanami tego kraju. Jak informuje firma, systemy przechowywania energii elektrycznej mają zapewnić stabilne działanie sieci energetycznej na poziomie całego kraju.

Do budowy systemu wykorzystane zostaną baterie przepływowe ViZn, które dostarczone zostaną na miejsce budowy w szczelnych kontenerach. System ten nie wymaga chłodzenia i pozwala na łatwą integrację z siecią, dzięki czemu magazyn ma powstać bardzo łatwo. Ogniwa dostarczane przez ViZn charakteryzują się zerowym spadkiem pojemności przez 20 lat użytkowania systemu oraz zapewniają natychmiastowy dostęp do całego zgromadzonego w nich ładunku.

Nie tylko parametry elektryczne wyróżniają ten system na tle konkurencji. Ogniwa te można szybko ładować i rozładowywać, ale najważniejsze jest to, że wykonane są one w systemie cynkowo-żelazowym. Dzięki wykorzystaniu łatwo dostępnych materiałów ogniwa te są niedrogie w produkcji i implementacji. Wykorzystane w systemie związki są nietoksyczne i niepalne oraz umożliwiają łatwy recycling.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Francuskie taryfy gwarantowane dla pływających instalacji wiatrowych

Następny artykuł

Brytyjskie lotnisko uruchamia energetyczną spalarnię odpadów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , , ,