Volkswagen zwiększy produkcję elektrycznego Golfa dwukrotnie

Volkswagen ma w swojej ofercie elektryczny wariant popularnego w Europie modelu Golf. Cieszy się on szczególną popularnością w krajach skandynawskich, gdzie infrastruktura potrzebna elektrycznym pojazdom jest bardzo dobrze rozwinięta. To jednak nie jedyne rynki, które wyrażają zainteresowanie tym modelem, czego ma świadomość sam producent. W związku z tym zamierza on podwoić produkcję, tak by sprostać zapotrzebowaniu, a jednocześnie zwiększyć swoje zyski ze sprzedaży.

By zrealizować zamierzone sobie plany, producent z Wolfsburga uruchomi nocne zmiany w zakładzie Transparent Factory od marca bieżącego roku. Jak do tej pory, w ciągu jednego dnia produkowano tam 35 egzemplarzy elektrycznego modelu. Po wprowadzeniu nocnych zmian liczba ta ma planowo wzrosnąć dwukrotnie – tak by każdego dnia z linii produkcyjnej zjeżdżało 70 egzemplarzy.

W polityce niemieckiej marki można zauważyć coraz większe zainteresowanie elektryfikacją oraz odnawialnymi źródłami energii. Być może ma to związek z niedawną aferą, która odbiła się szerokim echem na całym świecie. Volkswagen celowo zaniżał wyniki emisji spalin w swoich samochodach, by spełniały obowiązujące normy.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Samochody elektryczne – krytykowane niesłusznie?

Następny artykuł

W Niemczech przewróciła się turbina wiatrowa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,