W 2018 roku w Szkocji zasadzono ponad 22 miliony drzew

Scottish Forestry poinformowało, że w 2018 roku w Szkocji posadzono ponad 22 mln drzew. Obsadzono obszar 11,2 tys. hektarów i tym samym wykonano plan z nawiązką. Obecne założenia to coroczne nasadzenia na 10 tys. hektarów, po 2024 roku liczba ta wzrośnie do 15 tys. ha.

Szkocja agencja leśna poinformowała, że kraj przekroczył w ubiegłym roku cele w zakresie sadzenia drzew. Na 11,2 tys. hektarów posadzono ponad 22 miliony sztuk. Plan zakładał nasadzenia na 10 tys. ha. Te ekologiczne działania nazwano „istotnym wkładem dla globalnego klimatu”.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Cały wysiłek związany z sadzeniem drzew był naprawdę przedsięwzięciem narodowym obejmującym interesy wszystkich nadleśnictw. W samej Szkocji około 9,5 miliona ton CO2 jest pochłanianych z atmosfery przez lasy. To dobry przykład pokazujący dlaczego zwiększenie sadzenia drzew jest tak ważne w walce ze zmianami klimatu – stwierdził Fergus Ewing z Cabinet Secretary for the Rural Economy. Wiadomość o „nadwyżce” w sadzeniu drzew określił jako „fantastyczną”.

Rząd Szkocji planuje jeszcze zwiększyć powierzchnię nasadzeń w najbliższych latach. Po 2024 roku roczne nasadzenia mają objąć obszar nie 10 tys. a 15 tys. hektarów.