1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Białymstoku trwają konsultacje w sprawie stacji ładowania samochodów elektrycznych

W Białymstoku trwają konsultacje w sprawie stacji ładowania samochodów elektrycznych

Trwają konsultacje społeczne nad planowaną budową stacji ładowania dla samochodów elektrycznych i hybrydowych w Białymstoku. Uwagi można przesyłać do 29  maja. W celu realizacji “Strategii rozwoju elektromobilności Miasta Białegostoku na lata 2020-2036” w tym roku w mieście ma pojawić się 100 ogólnodostępnych punktów.

Realizacja strategii budowy infrastruktury dla elektromobilności jest spełnieniem wymogów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Po przyjęciu projektu oraz przegłosowaniu uchwały przez samorząd, za wybudowanie ogólnodostępnych punktów będzie odpowiedzialny operator sieci dystrybucyjnej dla tamtego regionu, czyli PGE Dystrybucja.

Każda nowa stacja ładowania ma zawierać dwa punkty o mocy 22 kW. Przy typowaniu odpowiednich miejsc, w których mają się pojawić, brano pod uwagę dostępność zabudowy elektroenergetycznej, rodzaj zabudowy miejskiej, zagęszczenie ruchu drogowego oraz parametry dróg i parkingów.

Preferowane miejsca to te w pobliżu obiektów handlowo-usługowych, użyteczności publicznej czy też obiektów sportowych – tam, gdzie kierowcy zazwyczaj zostawiają swoje samochody na co najmniej 40 minut. Dodatkowymi czynnikami była utwardzona nawierzchnia na parkingach i odpowiednia ilość miejsc postojowych. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Projekt infrastruktury można znaleźć na stronie cas.bialystok.pl.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.