W Kielcach powstanie instalacja fotowoltaiczna o mocy 100 kWp

Udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę w Kielcach farmy fotowoltaicznej o mocy 100 kW. Inwestorem będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, a wykonawcą firma Arenella Sp. z o.o. ze Strawczynka w powiecie kieleckim.

– Tego typu instalacja powinna w pełni zabezpieczyć kotłownię na energię elektryczną w okresie letnim – zapewniła w rozmowie z telewizją TVP3 Kielce Anna Niedzielska, rzecznik prasowy MPEC w Kielcach. Na budowie farmy mają zyskać przede wszystkim mieszkańcy trzech kieleckich osiedli: Ściegiennego, Kochanowskiego i Barwinka. Realizacja inwestycji ma ustabilizować ceny energii cieplnej.

Przypomnijmy, farma fotowoltaiczna o mocy 100 kW ma powstać przy kotłowni mieszczącej się przy ulicy Hauke-Bosaka. Na inwestycję złożą się dwie instalacje składające się łącznie z około 330 paneli fotowoltaicznych. Wartość inwestycji to 420 tysięcy złotych brutto. Do przetargu stanęło 7 firm.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” został pochowany w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów

Luke Perry, aktor najbardziej znany z roli Dylana McKaya w serialu „Beverly Hills, 90210”, zmarł w marcu tego roku na skutek udaru. Sophie Perry, córka aktora, podzieliła się za pomocą mediów społecznościowych ostatnią wolą swojego ojca: był nią ekologiczny pochówek w biodegradowalnym garniturze wykonanym z grzybów.