W pełni elektryczny pickup od Bollinger Motors

Bollinger Motors, firma założona w Nowym Jorku (obecnie działająca w Michigan), zaprezentowała Bollinger B2, który jest całkowicie elektrycznym pickupem i powstał na bazie wcześniejszego auta elektrycznego tej firmy – B1.

Robert Bollinger, założyciel Bollinger Motors, o premierze B2 powiedział: „Nowy B2 zawiera wszystko, czego nauczyliśmy się przy tworzeniu B1 i podejmuje temat w nowym, ekscytującym kierunku. Zawsze planowaliśmy, że zarówno B1, jak i B2, będą początkiem naszej serii. Teraz, kiedy mamy tak wiele niesamowitych danych z testowania naszego prototypu B1, możemy umieścić całą tę wiedzę inżynierską w naszych ostatecznych czterodrzwiowych pojazdach B1 i B2. To pickup, którego zawsze chciałem i coś szalenie lepszego niż to, co dziś dostępne na rynku. ”

Fotowoltaika od Columbus Energy

B2 oparty jest na silniku B1 i tym samym mechanizmie napędowym na cztery koła. Auto wyposażone jest w zawieszenie hydropneumatyczne, akumulator o mocy 120 kWh oraz powiększoną przestrzeń bagażową. Specjalnie opatentowane drzwi przechodnie pozwalają na transport długich przedmiotów.

B2 różni się od wersji B1 przede wszystkim szerokością i długością pojazdu, co zwiększa jego pojemność. Zaprojektowany został jako ciężarówka klasy 3 o sporej dopuszczalnej masie całkowitej i zdolności holowania wynoszącej 5000 kg.

Na początku roku Bollinger nawiązał współpracę z Optimal, Inc. z Plymouth i MI, aby “doprowadzić do komercyjnej produkcji całkowicie elektrycznego, napędzanego na wszystkie koła Sport Utility Truck Bollinger B1”. Obie firmy planują obecnie zakończyć pracę nad Bollingerem B1 do końca 2018 r. i wypuścić auto na rynek w roku 2019.

Po prezentacji B2 firma twierdzi, że znajduje się w “końcowym stadium rozwoju inżynieryjnego dla swojej pierwszej ciężarówki B1” i ma na celu “wyprodukowanie B2 na tej samej linii montażowej, co B1 w 2020 roku”. Ponadto firma dodaje, że już w 2019 roku zainteresowani poznają opcje pojazdu, jego ceny i szczegóły dostawy.