Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

W Warszawie powstał nowy, ekologiczny parking P+R

W Warszawie powstał nowy, ekologiczny parking P+R

Jednym ze sposobów ograniczenia natężenia miejskiego ruchu są parkingi Park&Ride (Parkuj i Jedź), które sukcesywnie stają się coraz powszechniejszym elementem polskiego krajobrazu. O kolejnej inwestycji związanej z funkcjonowaniem P+R opowiedział Igor Krajnow z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

„Uruchomiliśmy kolejny, piętnasty już, parking działający w systemie Parkuj i Jedź. Parking znajduje się przy stacji metra Młociny, między wyjściem ze stacji metra a ulicą Przy Agorze, w pasie rozdzielającym jezdnię ulicy Kasprowicza. Jest tam dostępnych sto pięćdziesiąt siedem miejsc dla kierowców samochodów osobowych. Warto podkreślić, że dwa miejsca są zaopatrzone w ładowarki do ładowania samochodów elektrycznych. Oprócz tego jest tam ponad dwadzieścia miejsc dla rowerów, a na jednym stanowisku znajduje się stacja, w której można rowery elektryczne naładować” – podkreślił Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Budowa parkingu P+R przy stacji metra Młociny jest związana z realizacją współfinansowanego przez Unię Europejską projektu „Budowa parkingów strategicznych »Parkuj i Jedź« (Park&Ride) – III etap”, prowadzonego dzięki środkom pochodzącym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020.

Poprzedni, drugi, etap projektu zakładał dofinansowanie do budowy takich parkingów, jak P+R Metro Ursynów, P+R Metro Wilanowska, P+R Metro Stokłosy, P+R Metro Marymont, P+R Ursus Niedźwiadek, P+R Wawer SKM, P+R Aleja Krakowska oraz P+R Anin SKM.

Nowo wybudowany parking P+R przy stacji metra Młociny wzbogacony został o szereg proekologicznych ułatwień, wśród których znalazły się m.in. stacje do ładowania elektrycznych samochodów oraz rowerów. Na tym jednak nie kończą się innowacje.

„Warto również podkreślić, że na tym parkingu są zainstalowane panele fotowoltaiczne, używane do oświetlenia całego obiektu lampami LED. To pierwszy tak naprawdę tego typu parking ekologiczny. Te rozwiązania ekologiczne będziemy chcieli zastosować w przyszłości również na kolejnych parkingach” – zadeklarował Igor Krajnow.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.