Walmart kupuje 233 MW energii wiatrowej od EDF

Sieć amerykańskich dyskontów – Walmart, poinformowała właśnie o zakupie 233 MW nowych mocy wiatrowych od firmy EDP. Umowa obejmuje trzy farmy wiatrowe, z których energia elektryczna zasilać ma sklepy i biura firmy.

123 MW energii elektrycznej będzie pochodziło z farmy Bright Stalk (o łącznej mocy 205 MW), 60 MW z farmy Headwaters II (o mocy 200 MW) i 50 MW z Harvest Ridge Wind Farm (o mocy całkowitej 200 MW). Farmy te znajdują się w stanach Illinois i Indian, w hrabstwach McLean, Randolph oraz Douglas. Oddane do użytku zostaną już 2019 i 2020 roku.

„Walmart ma cel zużywania w 100% energii odnawialnej i pozyskiwania jej z instalacji wiatrowych od partnerów, takich jak EDP Renewables, co jest kluczowym elementem realizacji tego planu”, mówi Mark Vanderhelm, wicedyrektor ds. energetyki w firmie. „Energia wiatrowa jest bardzo ważnym składnikiem naszego portfolio OZE i Walmart planuje dalsze wysiłki w rozwijaniu tego rodzaju projektów”.

„Spadająca cena energii ze źródeł odnawialnych sprawia, że firmy takie jak Walmart, wykorzystują coraz więcej prądu z czystych źródeł w ostatnich latach. Ten ogromny korporacyjny wysiłek i trwałe przywiązywanie się do OZE sprawia, że ilości kupowanej energii odnawialnej są coraz większe, a ceny jeszcze bardziej konkurencyjne”, komentuje Miguel Prado, CEO EDP Renewables Nort America. „EDP Renewables jest operatorem 797 MW projektów wiatrowych w samym Illinois i zamierza zwiększyć do końca przyszłego roku ten wolumen mocy do 1200 MW”. Firma posiada dodatkowo 801 MW mocy wiatrowych w stanie Indiana i zamierza tam osiągnąć 1 GW do końca tego roku.

Jak donosi raport amerykańskiego Wind-Solar Alliance, duże firmy w USA zakupiły już niemalże 4 GW mocy wiatrowych i fotowoltaicznych z dużych instalacji w samym tylko sierpniu 2018 roku. To o 750 MW więcej w porównaniu do poprzedniego.

Foto: Flickr