Walmart przetestuje Teslę Semi

Proces elektryfikacji motoryzacji dzieje się na naszych oczach, dzięki czemu pokrewne dziedziny gospodarki także muszą stopniowo dostosowywać się do panujących na rynku trendów. Mowa tutaj przede wszystkim o branży transportowej, która z motoryzacyjną jest mocno związana. Nowe rozwiązania pojawiające się na rynku stają się coraz doskonalsze, w wyniku czego duże przedsiębiorstwa i firmy coraz chętniej zastanawiają się nad ich zastosowaniem na swoim podwórku.

W ostatnich dniach portal Świat OZE poinformował, że Poczta Polska przetestuje elektryczny model ELVI, wyprodukowany przez Ursusa. Po drugiej stronie oceanu będzie podobnie, a to za sprawą współpracy Walmartu oraz Tesli. Największa sieć sklepów funkcjonująca w Stanach Zjednoczonych zdecydowała się na testy pięciu egzemplarzy modelu elektrycznej ciężarówki Tesla Semi.

Mamy długą historię testowania nowych technologii, w tym ciężarówek z napędem alternatywnym i cieszymy się, że jesteśmy jednymi z pierwszych, którzy przetestują ciężarówki Tesli – podała sieć Walmart w oficjalnym oświadczeniu.

Do głównych cech modelu Semi należy fakt, że na jednym ładowaniu ciężarówka ta jest w stanie pokonać nawet 800 km. Na uwagę zasługuje również przyśpieszenie w, bagatela, 5 sekund do 100 km/h. Przy załadowaniu równym 36 tonom czas ten wzrasta o 15 sekund.

Obecnie żaden ze spalinowych konkurentów nie oferuje rezultatów choćby zbliżonych, zatem nie dziwi fakt, że model ten zyskał spore zainteresowanie ze strony największej amerykańskiej sieci supermarketów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Ørsted zaoferował obligacje z wykupem za… tysiąc lat

Następny artykuł

Władze Warszawy prowadzą konsultacje w sprawie nowych zasad sortowania śmieci

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,