Warszawa będzie bardziej zielona

W polskich miastach dominuje trend ciągłej rozbudowy. Prowadzi to do tego, że chcąc odpocząć na łonie natury, trzeba wyjechać poza miasto. Tereny zielone są niszczone w celu uzyskania miejsc pod nowe osiedla mieszkalne oraz inne inwestycje. Przykładem miasta, które prowadzi taką politykę, jest Kraków, gdzie urzędnicy podjęli decyzję o wycince drzew w Lesie Borkowskim. Wydaje się, że stolica Polski, Warszawa, stosuje nieco bardziej rozsądne działania.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy planuje przekształcić nieużytki w tereny zielone. Pierwszym krokiem ku realizacji tego planu będzie znalezienie miejsc nadających się na tę proekologiczną zmianę. Miasto zleciło już realizację zdjęć lotniczych, mających pomóc w odnalezieniu lokalizacji, które w następnych latach mogę pełnić rolę zielonych miejsc wypoczynkowych.

To jednak nie jedyna zielona inicjatywa, jaka zostanie podjęta na terenie Warszawy. Miasto otrzymało 9,37 miliona złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na rzecz tworzenia zielonych korytarzy. Ponadto Warszawa przekaże od siebie 4,13 miliona złotych. Projekt obejmie głównie tereny wzdłuż Wisły i ma pomóc w zmniejszeniu śmiertelności zwierząt poprzez likwidację barier, które przeszkadzają im w podróżach.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Duńskie wiatraki najmniej efektywne w historii

Następny artykuł

Energia odnawialna dla futbolu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,