Warszawiacy pokochali elektryczne rowery

Firma Nextbike pod koniec sierpnia br. za pośrednictwem usługi Veturilo udostępniła warszawiakom elektryczne rowery, które może wypożyczyć każdy chętny. Korzystanie z tego typu ułatwienia szybko stało się popularne, bowiem już w trakcie drugiego dnia funkcjonowania Veturilo ustanowiony został rekord wypożyczeń, wynoszący obecnie 1706  udostępnień na dobę.

W Warszawie funkcjonuje dziesięć lokalizacji, gdzie można wypożyczyć rower wspomagany silnikiem elektrycznym. Pojazdy te wprawia bowiem w ruch nie tylko siła ludzkich mięśni – dodatkowo są one zaopatrzone w napęd elektryczny, który ułatwi podjazd pod większe wzniesienia. Tego rodzaju pomysł wydaje się doskonałym rozwiązaniem, bowiem nawet kiedy rozładuje się bateria, będzie można kontynuować dalszą jazdę.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Przed uruchomieniem systemu obawialiśmy się, że użytkownicy będą z rowerów elektrycznych korzystać głównie przy podjazdach pod skarpę warszawską i w efekcie na Powiślu będzie brakować rowerów, a stacje na Trakcie Królewskim będą pełne. Ruch rozkłada się jednak bardziej równomiernie – powiedział Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike.

Wśród najpopularniejszych warszawskich tras znajduje się odcinek pomiędzy Centrum Nauki Kopernik a Nowym Światem. Po pierwszym miesiącu działania usługi średnia wypożyczeń wyniosła 670 dziennie. Jak zauważa Wojtkiewicz, to bardzo dobry wynik, ponieważ wrzesień był dosyć deszczowy.