We Energy: rewolucja roli odbiorcy na rynku energii

Energia dla firm, jako pierwszy niezależny sprzedawca energii elektrycznej i gazu w Polsce, wprowadza tak zaawansowaną i kompleksową ofertę energetyczną dla biznesu – We Energy. Nowe rozwiązanie pozwala na odbieranie energii z sieci, a także produkcję energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych na własne potrzeby i sprzedaż jej nadwyżki do Energii dla firm.

We Energy to rewolucyjna i pierwsza tak całościowa oferta na rynku od alternatywnego sprzedawcy energii. Poszliśmy o krok dalej niż konkurencja i obok sprzedaży energii, oferujemy instalację fotowoltaiczną oraz zapewniamy odkup nadwyżek wyprodukowanej energii. Wszystkie parametry zostaną precyzyjnie dopasowane do specyfiki przedsiębiorstwa, co pozwoli na maksymalizację korzyści – mówi Wojciech Pomykała, prezes Energii dla firm. – Korzystanie z We Energy umożliwi przedsiębiorcy obniżenie wydatków na energię elektryczną wynikające z produkcji własnej energii, a także uzyskanie oszczędności ze zmiany sprzedawcy na tańszego. Wymierną korzyścią będzie też częściowe uniezależnienie się od dostawcy prądu poprzez korzystanie z własnego źródła energii dodaje.

Usługa obejmuje kompleksowe rozwiązanie w zakresie energii elektrycznej: instalację paneli fotowoltaicznych dopasowanych do wielkości zużycia energii przez przedsiębiorcę, sprzedaż energii w okresie, kiedy instalacja nie pokrywa zapotrzebowania (np. w nocy) i odkup nadwyżek energii (np. w dzień). Energia dla firm może również pośredniczyć w pozyskaniu finansowania zakupu instalacji fotowoltaicznej. Produkt jest dostosowany do wielkości i profilu zużycia energii w przedsiębiorstwie i jest tworzony na bazie profesjonalnego audytu energetycznego. Eksperci Energii dla firm wspierają Klientów na każdym etapie realizacji projektu, przez co formalności zostały ograniczone do minimum.

W praktyce korzystanie z oferty We Energy oznacza obniżenie dotychczasowych kosztów ponoszonych na energię elektryczną, zwłaszcza po okresie spłaty instalacji, czyli po około pięciu-siedmiu latach. Dodatkowo, w zależności od rodzaju prowadzonej działalności, rozwiązanie może spowodować uniezależnienie się od energii z sieci. Dzięki instalacji paneli fotowoltaicznych i skorzystaniu z usługi We Energy średniej wielkości Klient biznesowy może wygenerować oszczędności na poziomie około 15 do 20 tys. zł rocznie.

Ze względu na uwarunkowania prawne, dotychczas przedsiębiorcy posiadający instalacje fotowoltaiczne mieli ograniczone możliwości odsprzedaży nadwyżek energii elektrycznej. Zmniejszało to korzyści jakie dają panele fotowoltaiczne i wpływało na obniżenie zainteresowanie Klientów tym rynkiem. We Energy rozwiązuje ten problem.

Firmy w Polsce zużywają co roku energię elektryczną o wartości kilkunastu miliardów złotych. Potencjalny Klient nowej usługi powinien dysponować terenem, bądź dachem umożliwiającym montaż paneli fotowoltaicznych; warunek ten spełniają np. niewielkie fabryki, piekarnie, tartaki, hotele, sklepy, chłodnie, rolnicy prowadzący hodowlę zwierząt, czy też instytucje publiczne, jak szkoły i urzędy.

We Energy przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo, oszczędność i wygodę. Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych oznacza posiadanie własnego źródła energii, którego czas użytkowania wynosi kilkadziesiąt lat. To z kolei przekłada się na większą niezależność energetyczną na wypadek awarii, ograniczeń w dostawie energii (stopnie zasilania), czy podwyżek cen za energię oraz wytwarzanie czystej ekologicznej energii – mówi Mirella Galińska, odpowiedzialna za rozwój nowych produktów w grupie Energia dla firm.

Ze względu na to, że profil zużycia energii zależy od wielu czynników i jest inny dla każdego Klienta, dostępne są różne modele współpracy oraz finansowania projektu – pod uwagę jest brane zużycie energii w ciągu dnia oraz sezonowość w roku.

O Energii dla firm

Energia dla firm jest jednym z największych niezależnych sprzedawców energii elektrycznej oraz gazu ziemnego w Polsce. Spółka była jedną z pierwszych, która rozpoczęła działalność w 2010 r. na liberalizowanym polskim rynku energii elektrycznej. Od 2010 r. Energia dla firm jest członkiem Towarowej Giełdy Energii. Obecnie Spółka obsługuje ponad 26 tys. klientów sprzedając im rocznie blisko 1 TWh energii elektrycznej i ponad 1,2 TWh paliwa gazowego. Dostarcza przedsiębiorstwom kompleksowe rozwiązania energetyczne i okołoenergetyczne. Grupa posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w segmencie klienta biznesowego (B2B).

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 17.01.

Pogoda się uspokoiła, czyżby to zwiastowało powrót smogu? Na mapie coraz mniej zielonych punktów. W poniedziałek wystartował Wrocławski Indeks Powietrza, jest to odpowiedź na apel Dolnośląskiego Alarmu Smogowego w sprawie informowania mieszkańców o prawdziwej skali zagrożeń w obszarze jakości powietrza. Niecierpliwie czekamy na bardziej restrykcyjne normy dla całego kraju.