Wiatrowy projekt w Ohio przełamuje administracyjne lody

Wiatrowy projekt w Ohio przełamuje administracyjne lody

Wiatrowy projekt offshore realizowany przez Lake Erie Energy Development Corporation (LEEDCo) i Fred Olsen Renewables to prawdziwy łamacz lodów w Stanach Zjednoczonych. Farma o mocy 20,7 MW ma być zainstalowana na jeziorze Erie w stanie Ohio i składać się z sześciu wiatraków MHI Vestas, każdy o mocy 3,45 MW. Deweloperzy właśnie poinformowali, że kwestie formalne związane z tym przedsięwzięciem istotnie posunęły się do przodu.

Jak podają władze stanu Ohio, uzgodniono, że projekt farmy wiatrowej, która ma być jedną z nielicznych tego typu instalacji znajdujących się na słodkich wodach, „jest zgodny z regulacjami i gotowy na dalsze procedury”. Niebawem ogłoszone zostanie oficjalne, publiczne potwierdzenie tego stanowiska władz, a sam wniosek nadal będzie rozpatrywany.

Dotychczasowy problem w budowie farmy stanowił brak protokołów oceny i monitorowania wpływu słodkowodnych farm wiatrowych zarówno na przemysł rybny, jak i na środowisko przyrodnicze w tego typu akwenach.

Lorry Wagner, prezes LEEDCo, powiedział: „Wierzymy, iż złożony przez nas wniosek pokazuje, że wiatrowe projekty offshore mogą być instalowane wszędzie, a ich wpływ na środowisko naturalne jest minimalny. Ponadto tego rodzaju instalacje generują zyski dla lokalnej ekonomii oraz nowe miejsca pracy w regionie, jednocześnie dostarczając czystą energii”.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.