Wiedeń znacząco rozbuduje infrastrukturę ładowania samochodów elektrycznych

Według przeciwników samochodów elektrycznych, największą przeszkodą ku temu, by były one w stanie na stałe wyprzeć auta spalinowe, jest ich zasięg możliwy do pokonania na jednym ładowaniu. Nie można odmówić zasadności takim obawom, lecz w obliczu ciągle rozwijającej się infrastruktury ładującej powinny one stopniowo odchodzić do lamusa. Dla przykładu, w Austrii do 2020 roku zostanie wybudowanych dodatkowych tysiąc ładowarek dla samochodów elektrycznych.

W tym kontekście często pojawiają się również zarzuty, że tego typu pojazdy nie są aż tak przyjazne środowisku jak się powszechnie uważa, bowiem produkcja energii elektrycznej najczęściej wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska. Austriacy niwelują ten argument w najlepszy z możliwych sposób – każda z ich nowych stacji ładowania będzie zasilana tylko przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Wedle założeń, tego typu ładowarki będą mieć własną aplikację na urządzenia mobilne, która pozwoli sprawdzić dostępność danego punktu ładującego, a po zakończeniu ładowania poinformuje o tym właściciela pojazdu. Prace nad tą inwestycją rozpoczną się w połowie 2018 roku.

Obecnie w stolicy Austrii funkcjonuje blisko pięćset stacji ładowania. W ciągu najbliższych dwóch lat ich ilość się potroi, co znacznie ułatwi życie posiadaczom samochodów elektrycznych oraz podjęcie decyzji o porzuceniu samochodu spalinowego wielu potencjalnym konsumentom.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Nowe państwo zainauguruje niebawem swoje powstanie?

Następny artykuł

Właściciele samochodów elektrycznych na Ukrainie zostaną zwolnieni z podatków?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,