Wielka Brytania prezentuje nowe mechanizmy dofinansowywania OZE

Brytyjski rząd zaprezentował kompletny zestaw nowych narzędzi i dofinansowań dla sektora zielonych technologii. Minister ds. Zmian Klimatycznych Claire Perry (na zdjęciu) ogłosiła nowy projekt władz Zjednoczonego Królestwa na Tygodniu Klimatycznym, zorganizowanym w dniach 18–24 września 2017 roku w Nowym Jorku.

Zespół odpowiedzialny jest za ten projekt składa się z reprezentantów sektora finansowego z firm takich jak Aviva, Barclays, HSBC, Green Investment Group, Legal&General czy Bank Anglii. Uzupełniają go przedstawiciele sektora akademickiego oraz eksperci do spraw zrównoważonego rozwoju.

Zespół kierowany będzie przez Rogera Gifforda, byłego burmistrza Londynu. Na opracowanie dokładniej strategii przyspieszenia inwestycji w sektorze niskiej emisji zespół ma sześć miesięcy. Wyniki prac grupy mają pomóc w przejściu na gospodarkę niskowęglową.

Starania brytyjskiego rządu mają objąć także inne działania. Władze Zjednoczonego Królestwa, we współpracy z władzami Londynu, planują pracować nad standardami inwestycji w OZE. W ich ustaleniu ma pomóc Brytyjski Instytut Norm.

„Przejście na gospodarkę nisko emisyjną to warta wiele miliardów funtów okazja dla przemysłu. Kluczowym zadaniem rządu jest stworzenie strategii dla tych inwestycji” – powiedział Perry. „Opracowanie norm i standardów ma ułatwić odpowiedzialne inwestowanie w zrównoważone projekty w Wielkiej Brytanii i pomóc jak najlepiej wykorzystać gospodarczo tę transformację” – dodał.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Rosnące ceny chińskich paneli fotowoltaicznych zagrożeniem dla indyjskich projektów

Następny artykuł

Włoska farma fotowoltaiczna bez subsydiów

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,