W Wielkiej Brytanii Uber nagrodzi kierowców złomujących diesle

W ostatnich dniach firma Uber uruchomiła „Program Czystego Powietrza”, który ma na celu poprawę jakości powietrza w Wielkiej Brytanii. W skład tego przedsięwzięcia wejdzie szereg działań, które finalnie mają doprowadzić do marginalizacji negatywnego wpływu motoryzacji na środowisko naturalne.

Plan Ubera jest prosty. Pierwszy tysiąc osób, który zdecyduje się zezłomować swój samochód z silnikiem diesla niespełniającym norm Euro 4 lub wyższych, dostanie rekompensatę w postaci talonu, który będzie można wykorzystać na darmowe przejazdy w ramach usługi UberPOOL oraz UberX.

Niemiecka firma dąży do usunięcia samochodów wyposażonych w silnik spalinowy jeszcze do 2019 roku. Jej zdaniem jest wielce prawdopodobne, że każdy samochód będący we flocie Ubera będzie wtedy korzystał z napędu elektrycznego lub hybrydowego.

Zanieczyszczenie powietrza to narastający problem i jesteśmy zdecydowani odegrać swoją rolę w rozwiązaniu tego problemu dzięki naszemu śmiałemu planowi. Nasz program złomowania nie tylko usunie zanieczyszczające samochody z drogi, ale także zachęci do korzystania z komunikacji miejskiej – powiedział Fred Jones, szef Ubera na region Wielkiej Brytanii i Irlandii.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Zakopane a dotacje do OZE

Następny artykuł

Samochód dostawczy od Ursusa zadebiutuje już w 2018 roku?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,