Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Woda w szklanych butelkach zwrotnych dostępna w Carrefour

Woda w szklanych butelkach zwrotnych dostępna w Carrefour

Carrefour wychodzi naprzeciw konsumentów, którzy chcą żyć w duchu zero waste i ograniczyć użycie plastiku. W ofercie sieci pojawiła się woda gazowana w szklanych butelkach kaucyjnych o pojemności 1 l.

Reklama

System kaucyjny

Na półki hipermarketów i supermarketów Carrefour trafiła woda gazowana Jurajska w większym szklanym opakowaniu o pojemności 1 l.  Zarówno szklane butelki, jak i skrzynki do ich transportu, są objęte systemem kaucyjnym w sieci Carrefour. Jak to działa? Klient, kupując wodę po raz pierwszy płaci kaucję za butelki i skrzynkę, a przy kolejnych zakupach już tylko wymienia opakowania na pełne bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zachęcamy Polaków do aktywnego ograniczania ilości generowanych odpadów szklanych oraz rozwoju systemu kaucyjnego opakowań zwrotnych, jednocześnie dostarczając im konkretne rozwiązania. Kolejnym naturalnym krokiem w kierunku zero waste jest rozszerzenie gamy opakowań szklanych, które będzie można wymienić – z korzyścią dla środowiska i domowego budżetuwyjaśnia w komunikacie sieci Marek Lipka, dyrektor handlowy i członek zarządu Carrefour Polska.

Razem dbajmy o środowisko

20210623 143202 1

To nie pierwsze działanie, którym Carrefour zachęca swoich klientów do tego, by w prosty sposób wspólnie zadbać o środowisko. Od kwietnia klienci hiper- i supermarketów Carrefour mogą oddawać szklane butelki zwrotne bez konieczności okazania paragonu. W ramach kaucji otrzymują e-bony do sklepów. Carrefour Polska jest pierwszą siecią, która wprowadziła takie rozwiązanie.

– Inicjatywa Carrefour stanowi element długoterminowego programu “STOP Marnotrawstwu”, w ramach którego sieć od 2013 roku realizuje w Polsce działania przeciwdziałające wszelkim formom marnowania zasobów naszej planety oraz aktywnie zachęca do włączania się w nie swoich klientów i partnerów biznesowych. Nasze działania na tym polu zostały dostrzeżone i wyróżnione w Raporcie Dobrych Praktyk FOB za rok 2019, co dodatkowo motywuje nas do podejmowania kolejnych inicjatyw w tym zakresie  – dodaje Marek Lipka.

Co z tą kaucją?

Z danych Deloitte wynika, że obecnie jedynie w 10 europejskich krajach funkcjonuje uregulowany prawnie system kaucyjny, z którego korzysta nieco ponad 133 mln mieszkańców. Średni poziom zwrotu w tych krajach wynosi ok. 91% wszystkich opakowań włączonych do systemu. Niestety w Polsce nadal brakuje uregulowania kwestii opakowań kaucyjnych. Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE), powołując się na lipcowy sondaż Ibris zwraca uwagę, że 95% Polaków popiera wprowadzenie kaucji zwrotnej za opakowania po napojach. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule.

źródło: media.carrefour.pl/pr

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.