Wygraj 30 tys. euro w konkursie dla start-upów cleantech

Już tylko do 19. kwietnia przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji PowerUp!, konkursu dla start-upów z 24 krajów Europy Środkowej. W związku z dużym zainteresowaniem, InnoEnergy – organizator konkursu, zwiększa sumę głównej nagrody pieniężnej z 20 do 30 tysięcy euro!

Głównym obszarem konkursu jest sektor energii i cleantech, ale poszukiwane są również rozwiązania z zakresu mobility, cyber security, smart city oraz technologie ograniczające emisję szkodliwych pyłów do atmosfery.

Oprócz wspomnianej wcześniej nagrody głównej – 30 tys. euro, przewidziane są też nagrody finansowe za drugie (10 tys. euro) i trzecie (5 tys. euro) miejsce.  Autorzy najciekawszych projektów zostaną zaproszeni do prestiżowego akceleratora InnoEnergy: Highway®, oferującego finansowanie do 150 tys. euro.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Jak tłumaczy Jakub Miler, CEO InnoEnergy Central Europe, udział w konkursie stwarza najlepszym uczestnikom możliwość skorzystania z unikatowego know-how InnoEnergy:

Różnimy się od innych narzędzi inwestujących w start-upy tym, że nie tylko zajmujemy się finansowaniem, ale wspieramy dane projekty do momentu ich komercjalizacji. Oferujemy usługi związane np. z budowaniem zespołu, szkoleniami, coachingiem, mentoringiem. Poza tym ułatwiamy dotarcie do zewnętrznych instytucji finansujących, pomagamy we współpracy z sieciami venture capital, zajmujemy się też rozwojem samego produktu – współpracujemy z instytutami badawczymi i uczelniami, dlatego jesteśmy w stanie zaprosić do kooperacji inżynierów i technologów z różnych dziedzin. Chwalimy się tym, że wspieramy taki start-up także w poszukiwaniu pierwszych klientów.

Michał Kraszewski, Business Creation Manager w InnoEnergy podkreśla, że PowerUp! to też okazja, by przyczynić się do poprawy stanu środowiska oraz jego ochrony. Taką szansę uzyskali laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy z powodzeniem rozwijają i komercjalizują swoje rozwiązania:

– Przykładem może być opracowany przez polski zespół Bin-e – inteligentny kosz na śmieci, który sam rozpoznaje i sortuje odpady komunalne. Do tej pory start-up sprzedał w Polsce ponad 100 urządzeń, a  niedawno zyskał dofinansowanie w wysokości niemal 500 000€!

W maju uczestnicy PowerUp! wezmą udział w Bootcampach i finałach krajowych. Ich zwycięzcy zostaną zaproszeni do Pragi na finałowe Bootcampy z europejskimi mentorami oraz Wielki Finał, który odbędzie się 19. czerwca.

Aby wziąć udział w konkursie należy mieć prototyp i wypełnić formularz na stronie: www.powerup.innoenergy.com