Co wyłania się z projektu ustawy o rynku mocy?

sieć

Ministerstwo Energii skierowało projekt ustawy o rynku mocy do Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Ustawa o rynku mocy, a raczej projekt tej ustawy diametralnie zmienia sposób postrzegania rynku energii w Polsce.

Projekt ustawy o rynku mocy tworzy nowe ramy oraz sposób postrzegania problemów stojących przed energetyką. Powoduje konieczność przejścia z funkcjonującego rynku jednotowarowego na rynek dwutowarowy, w którym dodatkowym elementem, poza energią elektryczną jest moc dyspozycyjna.

Celem ustawy jest również zapewnienie ciągłości i stabilności dostaw energii nie tylko dla przemysłu, ale również dla pojedynczego odbiorcy.

Nowe przepisy zaproponowane przez Ministerstwo Energii ma skłaniać do inwestycji i modernizacji w sektorze energetycznym.

Nie od dziś bowiem wiadomo, że znaczna część bloków energetycznych oraz linii przesyłowych jest w stanie niezadowalających, a mówiąc dosadniej opłakanym. Innym czynnikiem, który determinował od 2016 roku pracę w tym zakresie, jest konieczność sprostania wymaganiom stawianym przez Unię Europejską.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kotły 5 klasy – jak działają i czym można w nich palić?

Następny artykuł

Fabryki LEGO w pełni zasilane energią ze źródeł odnawialnych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,