Wzrost zysków z mikroinstalacji fotowoltaicznych w USA

W zakresie domowych instalacji fotowoltaicznych w USA pomimo ogromnego zapotrzebowania, ciężko było zarabiać na tym sektorze. Aż do teraz. Sunrun Inc. poinformowało właśnie, że osiągnęło dodatni bilans finansowy, a Vivint Solar Inc. za którym stoi Blackstone Group LP, podaje, że osiągnie ten poziom w przyszłym roku.

Rynek dachowych systemów fotowoltaicznych w USA szybko rósł w ostatnich latach. Instalatorzy inwestowali przychody w marketing i kolejne instalacje. Ten model pozwolił szybko wygenerować duży wzrost liczby instalacji, jako że nie wymagał wielkich nakładów od klientów ani podpisywanych umów na sprzedaż prądu, przed założeniem instalacji.

To istotny krok milowy, że firmom tym udało się cały czas utrzymać na rynku i teraz finalnie wygenerować zyski – powiedział Joseph Osha, analityk z JMP Securities LLC.

Sunrun przewiduje około 40 milionów dolarów przychodu w tym roku. Z pewnością przyniesie to zyski. Wartość akcji firmy wzrosła w związku z tymi informacjami o 7,8%.

Vivint z kolei zaciekle walczy, aby w przyszłym roku wyjść na plus. Nowy CEO firmy, David Bywater mocno stara się, aby plan ten udało się zrealizować. – Wszyscy stawiają tylko na wzrost – powiedział Bywater. – Ale wzrost jest tylko sensowny, gdy gospodarka jest silna.

Sektor dachowych systemów fotowoltaicznych był najszybciej się rozwijającym w zakresie energetyki solarnej w USA, ale zwolnił w ostatnim czasie wraz z wycofaniem się niektórych stanów w programów dofinansowania. W związku z tym wiele firm ma problemy z przepływem gotówki i przychodami.

Wiele firm w związku z tym zmieniło swój model sprzedaży. Tesla, lider tego sektora, zaprzestał marketingu bezpośredniego, a jego udział w rynku przejęły firmy takie jak Sunrun, który zwiększył w tym roku ilość instalacji o 15%. Vivint z kolei zdecydował się na dywersyfikację i zaprzestanie stawiania tylko na wzrost w modelu ekonomicznym.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Bateria, która do pracy potrzebuje tylko powietrza

Następny artykuł

Merkur tworzy bazę do swojej budowy off-shore

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,