Xcel planuje dodać 1,7 GW nowych mocy OZE w Kolorado

Firma Xcel Energy złożyła do stosownej komisji stanu Kolorado wniosek o zatwierdzenie planów budowy nowych instalacji OZE, które miałyby zwiększyć potencjał w zakresie energii odnawialnej w tym stanie aż o 1,7 GW.

Plan ten ma być zrealizowany przez Xcel we współpracy z czternastoma innymi podmiotami. W ramach tego projektu ma być dodane około 1 GW nowych mocy wiatrowych i 700 MW mocy fotowoltaicznych. Dodatkowo, zakłada on wstępne zamykanie elektrowni węglowych – na południu stanu. W ramach planu przedłożonego przez Xcel mają być zamknięte dwie elektrownie węglowe o łącznej mocy 660 MW.

Jak informuje firma, złożony projekt miałby wzmocnić realizowany dotychczasowo plan z zeszłego roku. Niebawem Xcel ustali więcej szczegółów dotyczących projektu, jak tylko wystartują przetargi na realizację poszczególnych systemów w ramach projektu.

Do końca bieżącego roku komisja ma zopiniować wniosek.

Dyrektor Xcel Energy Colorado, David Eves, powiedział: Nasza propozycja może docelowo zwiększyć udział energetyki odnawialnej w miksie energetycznym do poziomi 55% w roku 2026. Przełoży się to na zmniejszone koszty prądu, o wiele niższą emisję dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

NREL: pięćdziesięcioprocentowa redukcja kosztów produkcji energii wiatrowej do 2030 roku jest możliwa

Następny artykuł

Bruk-Bet Solar poszerza portfolio o dwa nowe certyfikaty

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,