Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Xiaomi chce stworzyć samochód elektryczny

Xiaomi chce stworzyć samochód elektryczny

Marka znana przede wszystkim jako producent elektroniki planuje wypłynąć na szerokie wody elektromobilności. Xiaomi zamierza stworzyć swój pierwszy samochód elektryczny. 

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Wielkie nadzieje, wielkie inwestycje

Jak podaje Reuters, firma planuje zainwestować w projekt ponad półtora miliarda dolarów, a w perspektywie kolejnej dekady – aż 10 miliardów. Projekt trafi pod skrzydła założyciela i prezesa Xiaomi, Lei Juna. Podobno, pojazd ma być SUV-em lub sedanem. Jego cena wahać się będzie od 15 do 45 tys. dolarów. Lei Jun jest przekonany w słuszność swojego projektu. 

Decyzja została podjęta po wielu rundach rozważań wśród naszych partnerów i uważam ją za krok w zupełnie nowy świat. Będzie duży projekt przedsiębiorczy, być może ostatni w moim życiu. Jestem gotów postawić na szali całą moją reputację i walczyć o przyszłość naszego inteligentnego pojazdu elektrycznego. Jestem zdeterminowany, aby poprowadzić mój zespół do walki o sukces pojazdu elektrycznego Xiaomi.powiedział Lei Jun. 

Zmiany w branży smartfonów

Elektromobilność staje się coraz większym i ważniejszym aspektem gospodarki. Największe firmy interesują się stworzeniem własnych samochodów elektrycznych. Wystarczy wspomnieć tutaj o Huawei czy Apple. Richard Yu, CEO Huawei zapowiada zmiany w firmie. Część zespołu ma pracować już nie nad smartfonami, a właśnie elektrykami. 

Źródło: telix.pl, reuters.com, android.com.pl, fot. Michael Fousert/Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.