Zalando do 2020 roku zamierza przejść na ekologiczne opakowania

Zalando zamierza zmniejszyć swój ślad węglowy, minimalizując swój wpływ na środowisko za sprawą przejścia na ekologiczne materiały do pakowania produktów. W planach jest całkowita eliminacja plastikowych toreb w przypadku produktów kosmetycznych na rzecz papierowych oraz do 2020 roku wprowadzenie materiałów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Obecnie prowadzimy proces zamiany plastikowych toreb, w których dostarczane są produkty kosmetyczne (tzw. “Beauty bags”) na papierowe. W tym momencie, jeśli klient zamówi na przykład szminkę i tusz do rzęs, pakujemy te dwa produkty w wyściełaną plastikową torbę i umieszczamy je w naszym pudełku Zalando. Artykuły urodowe wymagają dodatkowej ochrony, ponieważ są bardzo delikatne. Dla naszych “Beauty Bags” znaleźliśmy jednak alternatywę wykonaną z papieru, która pochodzi w 100 procentach z recyklingu i którą można użyć ponownie do innych celów. Jednocześnie wprowadziliśmy tak zwane polybags, cienkie rękawy ochraniające tekstylia, wykonane w ponad 60 procentach z recyklingowanego plastiku – wyjaśnia Uwe Streiber z Packaging Management w Zalando SE.

Zalando szacuje, że dzięki podjętym działaniom uda się zredukować zużycie plastiku o niemal 9,5 tys. kilogramów rocznie. Firma zwraca także uwagę na fakt, że jest to istotne dla polskich konsumentów, którzy woleliby, aby marki stawiały na ekologiczne opakowania oraz środki transportu.

Streiber podkreśla również, że w ramach strategii ochrony klimatu Zalando zainwestowało w torby z tworzywa sztucznego w 80% pochodzącego z recyklingu (PCR) do pakowania ubrań. Dzięki temu firma zmniejszy swój ślad węglowy w emisji dwutlenku węgla nawet do 40%.

Zalando informuje również, że ich centra logistyczne w Polsce w prawie 100% korzystają z ekologicznej energii, a firma całościowo w zeszłym roku zredukowała emisję dwutlenku węgla o 16%.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Łódź: nowy program proekologiczny. Na ulicy Piotrkowskiej od 2020 roku staną kosze na segregowane śmieci

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała wdrożenie nowego programu proekologicznego, którego celem jest rezygnacja z plastikowych opakowań. Kosze na odpady zmieszane będą zastąpione koszami na odpady selektywnie zbierane. Nowe zmiany na początek będą obowiązywać na ulicy Piotrkowskiej, później obszar ten zwiększy się o kolejne dzielnice.