Zambia z dotacją na budowę elektrowni wiatrowej

Amerykańska Agencja Handlu i Rozwoju (USTDA) zatwierdziła dotację dla planowanej w Zambii budowy elektrowni wiatrowej o mocy 130 MW. Dotacja ma być przeznaczona w pierwszej kolejności na stworzenie studium wykonalności oraz oszacowania wszystkich kosztów związanych z projektem.

Koszt budowy elektrowni wiatrowej w Zambii oceniany jest wstępnie na 275 milionów dolarów. Budowa miałaby zakończyć się w roku 2019, a wykonawcą przedsięwzięcia miałaby zostać firma EREN.

Dziś w Zambii nie ma żadnych farm wiatrowych, dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że rozpoczynając współpracę z USTDA, mamy szansę przenieść ten pionierski projekt do realnej rzeczywistości. Energia wiatrowa może się stać obiecującym sektorem gospodarki Zambii — powiedział prezes EREN, Reda El Chaar.

Obecnie w Afryce działa niewiele elektrowni wiatrowych. Największa z nich jest usytuowana w Ghanie, a jej moc to 48 MW. Inne projekty warte uwagi to elektrownia słoneczna o mocy 30 MW w Tanzanii oraz elektrownia wodna w Rwandzie o mocy 9.7 MW.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Off-shore: 30 lat na morzu? W pełni osiągalne

Następny artykuł

W Estonii powstanie morska farma wiatrowa

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,