Zdaniem premier Szydło górnictwo przynosi zyski

W Katowicach w dniach 29 VIII–1 IX 2017 odbyły się Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2017”. Jednym z gości była premier Beata Szydło, która wygłosiła komentarz w sprawie stanu polskiej branży energetycznej. Jej zdaniem przedsiębiorstwa energetyczne w Polsce mają się dobrze, a węgiel zaczyna odbudowywać swoją pozycję.

„Sytuacja spółek energetycznych, spółek węglowych jest bardzo dobra. Górnictwo zaczyna przynosić zyski – ponad 1,5 miliarda złotych za pierwsze półrocze bieżącego roku. […] Kiedy nasz rząd rozpoczynał prace i okazało się, że jednym z pierwszych zadań, których musimy się podjąć, jest rozwiązanie problemu górnictwa i doprowadzenie do reformy górnictwa, chyba niewielu myślało, że to się powiedzie” – powiedziała premier Beata Szydło.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Obecna premier uważa, że to dobry prognostyk na przyszłość, bowiem według niej ta passa powinna być kontynuowana. Wzrost zysków z branży węglowej nie jest zaskakujący, kiedy weźmiemy pod uwagę ilość państwowych pieniędzy przeznaczonych na ratowanie upadających kopalń. Gdyby zostały one zainwestowane w OZE, moglibyśmy dzisiaj mówić o Polsce jako o państwie bazującym na zielonej energii.