Zeversolar: Nowa generacja falowników z wbudowanym modułem monitoringu

Zeversolar, firma córka wiodącego producenta falowników SMA, wprowadziła na polski rynek nową generację atrakcyjnych cenowo falowników Evershine TLC. Te trójfazowe urządzenia o klasy mocy od 4 do 10 kW posiadają certyfikat CE i są standardowo wyposażone w nowy, wbudowany moduł monitoringu „Combox”, posiadający łącze WLAN oraz dodatkowo LAN.

Wbudowany datalogger to część koncepcji Zeversolar zmierzającej do tego, aby falowniki tej firmy pozostawały atrakcyjne cenowo, jednocześnie zapewniając niezawodność oraz łatwość obsługi: Użytkownicy systemów, dla których ważne są koszty, dzięki tej wbudowanej funkcji nie potrzebują zewnętrznego modułu monitorującego. To obniża koszty systemu, jak też ułatwia instalację. Jeżeli możliwe jest skorzystanie z sieci WLAN, monitoring jest szczególnie prosty. Jednak nawet jeżeli nie ma sieci WLAN lub też sygnał nie jest wystarczający, możliwe jest wykorzystanie przyłącza LAN – powiedział Andreas König, dyrektor sprzedaży na Europę w firmie Zeversolar.

Instalacja fotowoltaiczna od Columbus Energy

Poprzez Combox falownik komunikuje się z umiejscowionym w chmurze portalem monitoringu „Zevercloud” firmy Zeversolar. Portal ten prezentuje zarówno dane w czasie rzeczywistym jak też dane historyczne w postaci przejrzystych grafik. Dostęp do portalu możliwy jest z dowolnego miejsca na świecie poprzez Internet.

Seria falowników Evershine została stworzona z udziałem niemieckiej myśli inżynierskiej i wyróżnia się maksymalnym napięciem wejściowym 1000 Volt, obudową IP 65 dla montażu wewnątrz i na zewnątrz jak też wyposażeniem każdego modelu z tej serii w dwa trackery MPP. Dzięki temu możliwa jest realizacja instalacji w układzie wschód-zachód oraz o różnej długości łańcuchów (stringów). Modele Evershine TLC 8000 o mocy 8 kW oraz TLC 10000 o mocy 10 kW są w swojej klasie mocy szczególnie lekkie i ważą zaledwie 20 – 25 kg.

Zeversolar to firma córka wiodącego producenta falowników SMA Solar Technology AG. Została założona w 2007 roku i produkuje niezawodne oraz atrakcyjne cenowo falowniki fotowoltaiczne, wyróżniające się wysokimi standardami jakości oraz długą żywotnością. Zeversolar posiada oddziały w Niemczech oraz Australii i zatrudnia ponad 290 pracowników. Europejskie centrum serwisowe Zeversolar znajduje się w Niemczech. Na polskim rynku falowniki Zeversolar wykorzystywane są przez największe firmy, między innymi Columbus Energy S.A..

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Więcej recyklingu, mniej składowania

Następny artykuł

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce polepszyć jakość polskiego powietrza

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , , ,