Zielone światło dla megafarmy wiatrowej w Nowym Meksyku

Regulatorzy rynku energetycznego w stanie Nowy Meksyk w USA wydali już wszystkie potrzebne zgody dla Pattern Development na budowę kompleksu wiatrowego Corona w tym stanie. Projekt ma mieć aż 2200 MW mocy.

Pozwolenie na instalację około 950 turbin wiatrowych przyznane zostało przez komisję regulacyjną jednogłośnie – cztery do zera. Jak mówi deweloper farmy, oznacza to, że już mogą rozpocząć się prace konstrukcyjne.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Firma informuje, że w czasie budowy projektu powstaną tysiące nowych miejsc pracy. Po zakończeniu budowy farmy, pod koniec 2020 roku do pracy przy jej utrzymaniu zatrudnionych ma być około sto osób.

„Ogromne doceniamy całą skrzętną pracę komisji, która zapewniła efektywny proces analizy naszych wniosków i ich kompletności. Dzięki temu mieszkańcy stanu Nowy Meksyk będą mogli korzystać niebawem z zysków z naszej inicjatywy”, mówi Mike Garland, dyrektor Pattern Development.

„Teraz nasz zespół idzie na przód z projektem Corona. Stworzymy tysiące nowych miejsc pracy i wygenerujemy miliardy dolarów nowych inwestycji, co ma zapewnić stanowi Nowy Meksyk pozycję lidera w sektorze wiatrowym”, dodaje Garland.