Zniżki, zachęty i rabaty w Nowym Jorku

Tytuł nie mówi o kolejnej wiosennej fali wyprzedaży w galeriach handlowych, ale o nowym programie dopłat do zakupu samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych.

Nowy Jork to kolejne miasto na świecie, które zdecydowało się wprowadzić dopłaty do zakupu samochodów ekologicznych. Jak podaje portal engadget.com, mimo zniżek obowiązujących w większości amerykańskich stanów, miasto Nowy Jork postanowiło uzupełnić zachęty o dodatkowy program rabatowy, który ruszy od 1 kwietnia.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Osoby zdecydowane na zakup samochodu elektrycznego będą mogły liczyć na dopłatę w wysokości 2 tys. dolarów. Z tej samej zachęty mogą również skorzystać posiadacze samochodów z napędem hybrydowym. Dzięki tej decyzji po zakupie samochodu kwalifikującego się do zniżek federalnych kwota oszczędności może w sumie sięgnąć kwoty 10 tys. dolarów. Nowy Jork jest miejscem, gdzie popyt na samochody ekologiczne jest największy w Stanach Zjednoczonych.

Również Kalifornia chce wprowadzać rozwiązania zachęcające do kupna samochodów elektrycznych. Poza dopłatami do nowych samochodów stan Kalifornia wyróżnia się czymś jeszcze. Jeden z takich pomysłów ujawniła Agencja rządowa CARB (California Air Resources Board), która dba o czystość powietrza w tym stanie. Szefowa CARB, Mary Nichols, zapowiedziała, że jej ambicją jest sprawienie, by w Kalifornii samochody bezemisyjne stanowiły 100% wszystkich sprzedawanych aut już w… 2030 roku. Niestety konkretów w tym wypadku zabrakło.