Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zupa w jadalnych kubkach dostępna w Krakowie! Soup Culture otwiera nową placówkę

Zupa w jadalnych kubkach dostępna w Krakowie! Soup Culture otwiera nową placówkę

Ograniczanie użycia plastiku i bardziej ekologiczna działalność – oto cel firmy Soup Culture. Swoje placówki otworzyła już w 10 krajach. Teraz czas na Kraków!

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Tony śmieci z gastronomii

Opakowania produktów używane w restauracjach, barach i placówkach oferujących jedzenie na wynos zużywa się w niewyobrażalnych wręcz ilościach. Aby ograniczyć zanieczyszczenie środowiska wywołane swoją działalnością Soup Culture postawiła na unikatowe rozwiązanie. Opatentowała specjalne chlebowe kubki do zup, które można zjeść wraz z zawartością naczynia. Październik to miesiąc, w którym te oryginalne dania trafiły również do grodu Kraka.

Zdrowa i zbilansowana ekodieta

Nowo otwarta placówka zapowiada ciekawe i urozmaicone menu, co tydzień modyfikowane i zmieniane. Dostępnych będzie ponad 50 smaków kremowych zup, gotowanych bez dodatku mięsa, bez zagęszczaczy i konserwantów. Dania będą  przygotowywane na naszych oczach ze świeżych i zdrowych składników. Można również obserwować cały proces pieczenia jadalnych naczyń.

Główną ideą Soup Culture jest promowanie zdrowia, więc dania tworzone są ze świeżych i zbilansowanych produktów, często sezonowych, a to, co robi na gościach największe wrażenie, to opakowanie, w którym kremy są serwowane. Jadalne, świeżo wypiekane kubki składają się z wybranego rodzaju mąki (pszenna, pełnoziarnista, bezglutenowa) z dodatkiem wody, oleju roślinnego, i przypraw – czytamy w komunikacie prasowym.

Lokal będzie usytuowany przy ul św. Sebastiana 10, w Śródmieściu.

Z Ukrainy na podbój Europy

Firma Soup Culture powstała w Kijowie w 2014 roku. Przyświeca jej idea wypuszczania na rynek zdrowej i dobrej jakościowo żywności, której podanie jest przyjazne dla środowiska. Kolejnym krajem, w którym się pojawiła była Polska. Co ciekawe, w Warszawie produkuje się piece do wszystkich placówek firmy, w których wypieka się te niezwykłe kubki.

Nasze propozycje krakowskiej wegegastronomii

Kraków może pochwalić się coraz większą ilością miejsc, w których można zjeść zdrowe, bezmięsne danie. Jako krakowska redakcja możemy z czystym sercem polecić Wam kilka miejsc, w których dostaniecie kuchnię roślinną. Czy mieliście już okazję je odwiedzić?

122608784 2711590319055753 2243498093825977378 n

Źródło: informacja prasowa

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.