1 Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych

Samochody elektryczne i hybrydowe – to słowa często słyszane i ogólnie znane. Zastanówmy się jednak ilu z nas widziało samochód elektryczny? Ilu nim jechało? Co tak naprawdę o nich wiemy? Aby przybliżyć samochody elektryczne i hybrydowe szerszej publiczności, 28 maja 2017 roku w Ząbkach pod Warszawą odbył się pierwszy w Polsce Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych.

Redakcja portalu Świat OZE była patronem Ekozlotu. Byliśmy z kamerą na wydarzeniu, zobacz film. Wkrótce więcej relacji z 1. Zlotu Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych, który odbył się 28 maja 2017 roku w Ząbkach pod Warszawą.

Samochody elektryczne to przyszłość i to bliższa niż mogłoby się wydawać. Wyobraźmy sobie samochód dla którego można wybudować stację paliwową, która może stanąć w dowolnym miejscu, praktycznie wszędzie, bez żadnych ograniczeń. Właśnie taką możliwość dają nam samochody elektryczne ładowane prądem. Samochód, który podczas jazdy sam uzupełnia paliwo dzięki któremu jedzie – tylko auto elektryczne ma takie możliwości.

Jakie możliwości daje nam korzystanie z tych aut? Odzysk energii z hamowania, auta z panelami fotowoltaicznymi na dachu, a w końcu samochód, który możemy zatankować w domu z gniazdka to tylko część z nich. To samochód dla którego nie trzeba stawiać ekranów dźwiękochłonnych, bo jest po prostu cichy i co chyba najważniejsze auto elektryczne emituje 0% substancji szkodliwych, co jest bardzo istotne w dobie, gdy ulice naszych miast toną w smogu.

Coraz głośniej słyszalne są również opinie sceptyków, twierdzących, że zasilanie aut prądem wytwarzanym przez elektrownie węglowe powoduje jeszcze więcej szkód. Trudno się z tym nie zgodzić, dlatego zamiast czekać do momentu aż 100% produkowanego prądu będzie pochodziło z czystych źródeł odnawialnych powinniśmy równocześnie rozwijać motoryzację ekologiczną i jej infrastrukturę wraz z rozwojem odnawialnych źródeł energii.

Ideą Ekozlotu jest przede wszystkim przybliżenie szerszemu gronu aut tego typu i pokazanie niezliczonej ilości ich zalet. Podczas Zlotu pokazano samochody rożnych marek, ale nie marka ma tu znaczenie, a myśl technologiczna i idea łącząca nas we wspólnym celu: propagowaniu ekologicznych zmian w codziennym życiu, do których przyczyniają się m.in. zmiany w motoryzacji.

W tym dniu po raz pierwszy spotkali się wszyscy: firmy, pasjonaci, instytucje propagujące technologię aut elektrycznych i rozwiązań ekologicznych w biznesie, i My – użytkownicy.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Kolejne kopalnie węgla przyczynią się tylko do zwiększania ubóstwa i przyspieszania zmian klimatycznych

Następny artykuł

Ukraiński DTEK zbuduje pilotażową elektrownię słoneczną

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,