Toyota wzmacnia polskie zakłady w zakresie komponentów hybrydowych

Zakład Toyoty w Wałbrzychu zostanie zmodernizowany w celu rozpoczęcia produkcji jednego z silników elektrycznych, który jest integralną częścią hybrydowego układu napędowego Toyoty oraz drugą przekładnię bezstopniową CVT. Wartość inwestycji wynosi 300 mln złotych. Hybrydowy model e-CVT składa się z silnika benzynowego i dwóch silników elektrycznych zainstalowanych w pojeździe.

Nowa hybryda od Jeepa niemalże gotowa

W ofercie Jeepa niebawem pojawić ma się nowy Renegade – ładowana z gniazda hybryda. Producent podaje, że sprzedaż tego modelu uruchomiona powinna być na początku 2020 roku, a już w 2019 z linii produkcyjnej zjechać mają pierwsze egzemplarze testowe. Samochód produkowany będzie w Melfi, we Włoszech, w jednej z fabryk Fiat Chrysler.

Sprzedaż samochodów hybrydowych i elektrycznych wzrosła w Chinach o 53%

Według danych The China Automobile Manufacturers Association (CAAM), w 2017 roku liczba samochodów hybrydowych i elektrycznych sprzedanych w Państwie Środka wzrosła o 53% w porównaniu z 2016 r. Na tym nie koniec. Pokaz motoryzacyjny Auto China 2018 wskazuje, że Chiny mają duże ambicje, aby stać się światowym liderem w branży elektromobilności.

Elektromobilność nie dla hybryd?

Polski rząd jakiś czas temu wyznaczył sobie cel – milion aut z napędem elektrycznym do 2025 roku na polskich drogach. Wtedy odezwało się wiele sceptycznych głosów, które twierdzą, że nie uda się tego zrealizować. Niestety ustawa o elektromobilności podsuwa im dodatkowe argumenty. Nowe prawo miało zachęcić konsumentów do kupna pojazdów bardziej przyjaznych dla środowiska, ale nie wspomniano w nim o samochodach hybrydowych.