Hybryda z nową funkcją sposobem Fiata na strefy bezemisyjne

Fiat pracuje nad rozwiązaniem, które znacznie ułatwi poruszanie się w strefach bezemisyjnych. Kiedy zajdzie taka potrzeba, samochód ich projektu sam przełączy się na napęd elektryczny.

Auto hybrydowe wyposażone jest w dwa rodzaje napędu. Dysponuje zarówno silnikiem spalinowym, jak i elektrycznym. Takie rozwiązanie służy m.in. mniejszemu zużyciu paliwa, pozwala również zwiększyć zasięgi, jakie auto może przebyć na jednym ładowaniu. 

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ze względu na to, że świadomość ekologiczna wciąż rośnie, wiele firm szuka rozwiązań, które pozostawałyby w zgodzie z naturą. Elektromobilność znacznie przyczynia się do obniżenia emisji zanieczyszczeń i staje się branżą, pod rozwój której dopasowywane są również liczne działania na szczeblu politycznym. 

Światowa Elektromobilność

Jednym z takich działań z pewnością jest ogłoszony przez Prezydenta Francji plan, który ma na celu między innymi wzmożoną produkcję aut elektrycznych w tym kraju. W Polsce również prowadzone są liczne działania, które mają wspomóc inwestycje w dziedzinie elektromobilności. 

Nowa technologia 

Projektanci i konstruktorzy prześcigają się we wprowadzaniu najróżniejszych nowinek technicznych dla firm, w których pracują. Przykładem firmy wciąż rozwijającej swoje pojazdy może być Fiat. To właśnie ta marka, ma w planach wprowadzenie specjalnego  mechanizmu, który pozwoli na samoistną zmianę sposobu napędzania aut hybrydowych. 

Auto samo będzie “przełączało się” z jednego napędu na drugi wtedy, kiedy będzie to niezbędne. Oznacza to, że samochód sam dostosuje się do przepisów panujących w konkretnym miejscu. Ma to być możliwe dzięki specjalistycznemu systemowi czujników. Jako pierwszy będzie w nie wyposażony konkretny model – Jeep Renegade 4XE. 

Testy tego nowoczesnego rozwiązania już ruszyły. 

ZEZ – Zero Emission Zones

Rozwiązanie, które wprowadza marka zostało stworzone przede wszystkim z myślą o strefach bezemisyjnych, czyli jak sama nazwa mówi, miejscach, w których dozwolone jest wyłącznie takie przemieszczanie się, które nie generuje zanieczyszczeń. Jeśli tego rodzaju obszarów będzie przybywać mogą one stać się kolejnym czynnikiem, który przyspieszy rozwój elektromobilności. 

Źródło: komputerswiat.pl