Rabat na przejazd elektrycznymi lub hybrydowymi taksówkami

Rabat na przejazd elektrycznymi lub hybrydowymi taksówkami

Firma przewozowa Bolt we współpracy z Airly, producentem narzędzi do pomiaru jakości powietrza uruchomiła specjalną promocję dla klientów. Zasada jest prosta – im większy smog, tym mniej zapłacisz za przejazd. Usługa Bolt Green jest dostępna w kilku miastach w Polsce.

Jedź ekologicznie

Firma w ten sposób zachęca do przejazdów ekologicznymi pojazdami w wybranych miastach. Ze zniżki skorzystają mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Katowic, Krakowa, Sopotu i Warszawy. Na czym dokładnie polega promocja? Na profilu firmy Bolt Poland udostępniane są kody promocyjne. Ich wartość odpowiada aktualnemu poziomowi smogu, jakie wskazują narzędzia do pomiaru zanieczyszczenia Airly. Wystarczy, że użytkownik wpisze kod w aplikacji i zamówi taksówkę z ikoną Bolt Green. Do dyspozycji pasażerów są samochody elektryczne i hybrydowe.

– Największą barierą w przekonaniu użytkowników do wybierania samochodów elektrycznych jest wyższa cena przejazdów. Postanowiliśmy wziąć ten koszt na siebie, a dzięki finansowym przez nas zniżkom przejazdy w kategorii Bolt Green będą tańsze niż w kategorii regularnej. Z kolei uzależnienie rabatów od aktualnej jakości powietrza sprawi, że użytkownicy będą z nich korzystać wtedy, gdy środowisko będzie tego najbardziej potrzebowało powiedział Maksymilian Malicki, Global Brand Manager w Bolt.

Skutki smogu

Firma Airly stworzyła system do monitoringu jakości powietrza oraz autorski algorytm sztucznej inteligencji, który umożliwia prognozę jakości powietrza. Z danych opublikowanych przez Airly w raporcie #ODDYCHAJPOLSKO 2020 wynika, że z powodu zanieczyszczonego powietrza w Polsce odnotowuje się około 40-45 tys. przedwczesnych zgonów. Smog to niestety codzienność mieszkańców wielu polskich miast, dlatego cieszy każda kolejna inicjatywa mająca na celu poprawę jakości powietrza.

Jesteśmy podekscytowani faktem, że firmy takie jak Bolt aktywnie włączają się w misję redukcji zanieczyszczeń powietrza w Polsce dzięki rozwiązaniom takim jak kategoria przejazdów Green. W zimowych miesiącach, zanieczyszczenia w naszym kraju osiągają często poziomy niebezpieczne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Takie symboliczne z pozoru działanie jak wybór „zielonego” środka transportu pokazuje, że jesteśmy w stanie wymiernie poprawić jakość powietrza w naszym kraju. A suma małych kroków poczynionych przez wielu z nas, przełoży się w końcu na dostrzegalny postęp – powiedział Marcin Gnat PR & communication manager w Airly.

Stop smog

Sukces w walce ze smogiem to wynik wielu różnych działań. Z pewnością sprzyja polityka miast, głównie uchwały antysmogowe. Wymiana kotłów, pieców i kominków na nowoczesne, a w niektórych przypadkach nawet całkowity lub częściowy zakaz palenia węglem i/lub drewnem przynoszą pozytywne efekty. Dowodem są ostatnie doniesienia naukowców z AGH, którzy sprawdzili, czy krakowska uchwała antysmogowa wpłynęła na poprawę jakości powietrza w mieście.

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

źródło: airly.org/pl/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.