Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Sicharge D – ultraszybka stacja ładowania od Siemens

ladowarka siemens

Sicharge D – ultraszybka stacja ładowania od Siemens

Siemens uruchamia nową, ogólnie dostępną szybką stację ładowania Sicharge D przeznaczoną dla rynków IEC. Ze stacji będzie można skorzystać w punktach przy autostradach i w miastach, na parkingach miejskich i w centrach handlowych. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Ładowarka z myślą o kierowcach korzystających z krótkich postojów

Jak czytamy na stronie producenta, urządzenie posiada sprawność szczytową na poziomie 96%. Oznacza to, że pojazd może odebrać niemal całą wytworzoną energię elektryczną, co przekłada się na niższe koszty operacyjne dla klientów. 

Dzięki możliwościom rozbudowy i elastyczności w zakresie dynamicznego podziału mocy urządzenie to stanowi duży krok naprzód w kierunku przyszłości rozwoju rynku elektromobilności. Nasi klienci mogą mieć pewność, że są przygotowani na przyszłe wyzwania, zarówno w aspekcie dostępnych opcji ładowania, jak i skrócenia czasu tej czynnościpowiedziała Birgit Dargel, szefowa pionu Future Grids w Siemens Smart Infrastructure. – Jednocześnie jest to jedna z najbardziej wydajnych, szybkich ładowarek dostępnych obecnie na rynku. To niezwykle ważne, ponieważ budowanie zrównoważonej mobilności wymaga odpowiedzialnego korzystania z zasobów, które nie są nieograniczone.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Stacja posiada skalowaną moc ładowania do 300 kW

Moc może być dostępna już w wersji fabrycznej, albo zostać rozbudowana dzięki zastosowaniu rozszerzeń typu plug and play. Ponadto, stacja obsługuje napięcia od 150 do 1 000 V oraz natężenia prądu do 1 000 A we wszystkich gniazdach prądu stałego, znajdujących się na wyposażeniu. 

W przyszłości umożliwi to ładowanie z pełną mocą pojazdów przygotowanych do obsługi napięcia 800 V, jak również pozwoli na zasilanie starszych modeli aut przy zastosowaniu niższego napięcia.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Siemens wchodzi na polski rynek elektromobilności

Jak czytamy na stronie koncernu, dopiero rozpoczyna on działalność na polskim rynku elektromobilności i jest otwarty na współpracę z lokalnymi partnerami w tym zakresie. Plany i dalszy rozwój są uwarunkowane wynikami kolejnych postępowań przetargowych. 

– Już dziś w ofercie polskiej spółki Siemensa znajdziemy stacje wolnego ładowania, kompleksowe zajezdnie dla autobusów elektrycznych czy systemy back-endowe. Naszą wizją jest tworzenie komplementarnego ekosystemu dla elektromobilności, w którym najnowsza stacja ładowania Sicharge D, wpisuje się nie tylko w aktualne potrzeby, ale także wyznacza kierunki rozwoju na przyszłość – skomentował Łukasz Bancarzewski Regional Product Manager w Siemens Polska.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.