1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu od Amazona!

10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu od Amazona!

Jeff Bezos, dyrektor generalny Amazona, oświadczył, że przeznaczy 10 miliardów dolarów na przeciwdziałanie skutkom zmiany klimatu. Fundusze trafią do naukowców, aktywistów, organizacji non-profit, a także innych grup zajmujących się ochroną środowiska.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Gest Jeffa Bezosa jest spektakularny, chociaż nie wynika z altruistycznych pobudek. Amazon uchodzi za poważnego emitera dwutlenku węgla (ze względu na posiadania ogromnej floty transportowej). Jest krytykowany nie tylko przez aktywistów, ale nawet przez własnych pracowników. Dlatego teraz – w dużej mierze dla ocieplenia wizerunku – chce przeznaczyć 10 miliardów dolarów na ochronę środowiska. Pieniądze trafią w ręce naukowców i aktywistów związanych z branżą.

Nowe rozwiązania w walce ze zmianami klimatu i kolejne inwestycje

– Chcemy współpracować z innymi, zarówno w celu ulepszenia znanych sposobów, jak i odkrywania nowych rozwiązań w walce z wpływem zmian klimatu na naszą planetę – oświadczył Bezos na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Today, I’m thrilled to announce I am launching the Bezos Earth Fund.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Climate change is the biggest threat to our planet. I want to work alongside others both to amplify known ways and to explore new ways of fighting the devastating impact of climate change on this planet we all share. This global initiative will fund scientists, activists, NGOs — any effort that offers a real possibility to help preserve and protect the natural world. We can save Earth. It’s going to take collective action from big companies, small companies, nation states, global organizations, and individuals. ⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ I’m committing $10 billion to start and will begin issuing grants this summer. Earth is the one thing we all have in common — let’s protect it, together.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ – Jeff

Post udostępniony przez Jeff Bezos (@jeffbezos)

Firma opracowała strategię, dzięki której przestanie być zatruwaczem powietrza. Plan jest ambitny – Amazon jako pierwsza duża korporacja ogłosiła, że do 2040 roku będzie neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Bezos obiecał także, że osiągnie założenia paryskiego porozumienia klimatycznego i zainwestuje sto milionów dolarów w ochronę lasów oraz mokradeł. To rozwiąże część problemów i zmniejszy presję ze strony aktywistów, a także pracowników należących do Amazon Employees for Climate Justice, którzy są umiarkowanie ukontentowani i z zadowoleniem przyjęli oświadczenie. Zastrzegają jednak, że nie rekompensuje to wszystkich szkodliwych działań firmy. „Doceniamy filantropię Jeffa Bezosa, ale jedna ręka nie może dać tego, co odbiera druga”.

Źródło: biznesalert.pl, zdjęcie głowne: pixabay.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.