Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

100% biodegradowalne maski z nasionami kwiatów

łąka

100% biodegradowalne maski z nasionami kwiatów

Jednorazowe maski zaśmiecające przestrzeń to jeden ze skutków ubocznych pandemii. Na szczęście powstaje coraz więcej ekologicznych alternatyw dla jednorazowych masek ze sztucznych surowców. Tym razem przedstawiamy projekt, z której po zużyciu wyrastają kwiaty!

BANER MOBILEB1
Reklama

Maska, która… rozkwita

Autorką projektu biodegradowalnych masek o nazwie Marie Bee Bloom jest Marianne de Groot-Pons, holenderska graficzka.

 – Pracując jako graficzka, zajmowałam się projektowaniem i przygotowaniem do druku m.in. opakowań, które przecież często później zaśmiecają przyrodę. Dlatego chciałam coś zrobić w zamian. Drugim impulsem do działania były jednorazowe maseczki, które można spotkać obecnie wszędzie. Któregoś dnia obudziłam się z pomysłem biodegradowalnej maski z nasionami kwiatów. Ziemia szczęśliwa, pszczoły szczęśliwe, natura szczęśliwa, ludzie szczęśliwi – czytamy na stronie mariebeebloom.com.

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Niestety jednorazowe maski obecnie zaśmiecają nie tylko przestrzeń miejską, ale i parki, lasy, pola, morza i oceany. Ich obecność w przyrodzie ma też szkodliwe konsekwencje. Wciąż zmagamy się z pandemią koronawirusa, a tym samym nadal musimy niwelować ryzyko zakażenia, używając masek. Dlatego cieszy fakt, że powstają ekologiczne alternatywy. Maska Marie Bee Bloom chroni w takim samym stopniu, jak te własnoręcznie uszyte z materiałów.

Z czego wykonana jest maska?

maskaaa
źródło: instagram.com/mariebeebloom/

Maska została wykonana z papieru ryżowego wypełnionego nasionami kwiatów, a sznureczki z czystej owczej wełny owiec. Sznurki przyczepione są do maski klejem na bazie skrobi ziemniaczanej i wody. W mieszance kwiatów znajdują się astry, chabry, a nawet koperek. Wszystkie na pewno zyskają sympatię pszczół. Nawet tusz w logo wytłoczonym na masce jest biodegradowalny. To jedyna taka maska, którą spokojnie możesz wyrzucić do ziemi i patrzeć jak rozkwita. 

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama
mfrtkTDQybM4QmsxABbicV2RQjUM0Im8JBnv8nkJavOsglR 1oOvSmUd en XSrSJo fx 1B4xizTTRjx8Mqgw iI 99XTEdhWlTb5WCGdZKFLsdvtq8LKBqs47knR8kuPhqCuSr

Nie tak dawno pisaliśmy o ekologicznej masce z liści kukurydzy o nazwie CORNelia, którą stworzyli studenci z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Źródło: mariebeebloom.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.