Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu

100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu

Projekt Smart City Wrocław nabiera tempa. Z nowoczesnych liczników korzysta już ponad 100 tysięcy wrocławskich gospodarstw domowych. Do końca tego roku w mieszkaniach wrocławian TAURON Dystrybucja zainstaluje kolejne 40 tysięcy urządzeń.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Nowoczesny, inteligentny i przyjazny system AMIplus trafi do wszystkich mieszkańców aglomeracji wrocławskiej, którzy są klientami spółki TAURON. Projekt obejmujący wymianę 331 tysięcy liczników potrwa do lutego 2017 r. Montaż pierwszych liczników rozpoczęto w kwietniu br. na wrocławskich Popowicach. Podczas kolejnych miesięcy akcja wymiany urządzeń objęła w sumie 13 dzielnic miasta.

Wymiana licznika jest bezpłatna i nie wymaga zmiany w umowie na dostawę energii. To ważne w kontekście tego, że we Wrocławiu pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników spółki TAURON, którzy próbują wyłudzić opłaty za wymianę liczników energii elektrycznej. Firma ostrzega przed nieuczciwymi osobami. Żaden z pracowników TAURON Dystrybucja nie pobiera opłat za wymianę licznika. Instalacja inteligentnego oprogramowania to element zaleceń Unii Europejskiej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku nowe liczniki powinny zostać zamontowane u 80 proc. konsumentów. Wdrożony system udoskonali działanie sieci, która ma być bezpieczniejsza i sprawniejsza.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.