1000 dachów Solar Roof V3 tygodniowo – produkcja w Tesli rusza pełną parą

Elon Musk już wcześniej zapowiadał, że 2019 rok dla Tesli przebiegnie nie tylko pod znakiem nowych modeli elektrycznych, ale będzie przełomowy w produkcji i sprzedaży solarnych dachówek. Teraz dyrektor generalny obiecuje, że firma do końca roku zwiększy produkcję do 1000 dachów tygodniowo.

Dachówki słoneczne to jeden z tych produktów Tesli, które uległy dużemu poślizgowi. Tesla opracowała je w 2017 roku, rok później zapowiadano masową produkcję i szeroko rozpowszechnioną sprzedaż. W praktyce wdrażanie okazało się trudniejsze niż początkowo sądzono, a solarne dachy powstały u dyrektorów Tesli i kilku klientów. Nawet na obecną chwilę liczba instalacji nie zwala z nóg. Teraz ma to się zmienić.

Solar Roof V3 wreszcie powszechnie dostępne?

Na spotkaniu akcjonariuszy w 2019 roku Elon Musk stwierdził, że trzeba wprowadzić zmiany, które zagwarantują sprawność systemu przez 30 lat i tym samym zwrot kosztów. – Niedługo ukończymy trzecią wersję dachówek słonecznych. W rzeczywistości posiadanie zintegrowanych z dachówkami ogniw, które dobrze się prezentują i będą działały przez 30 lat, jest dużym technologicznym problemem – mówił. Teraz jest przekonany, że trzecia wersja produktu będzie łatwiej dostępna i przez to tańsza.

Pod koniec lipca tego roku Musk obiecał za pośrednictwem Twittera tygodniową produkcję na poziomie 1000 dachów solarnych. Stanowiłoby to ogromny sukces zważywszy, że od momentu wprowadzenia produktu na rynek zainstalowano dopiero kilkaset systemów. Dlatego podana liczba robi wrażenie i może stworzyć rzeczywiste problemy logistyczne. Electrek.co podało, że jak dotąd jeden system dachowy instalatorzy Tesli montowali przez dwa tygodnie.