Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

105 milionów dolarów na rozwój fotowoltaiki w Pakistanie

105 milionów dolarów na rozwój fotowoltaiki w Pakistanie

Rząd Pakistanu podpisał  porozumienie finansowe z Bankiem Światowym w ramach wdrażania projektu Sindh Solar Energy. Zgodnie z założeniami prowincja Sindh, położona w południowo-wschodniej części Pakistanu, ma dostać zastrzyk finansowy w postaci 105 milionów dolarów na rozwój technologii energii słonecznej.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Porozumienie pomiędzy rządem Pakistanu a Bankiem Światowym zostało podpisane 9 stycznia br. w Islamabadzie. Opiewa na kwotę 100 milionów dolarów, która zostanie zainwestowana w rozwój energii słonecznej w Sindh. Finansowaniem zajmie się Międzynarodowe Stowarzyszenie Rozwoju (IDA), będące organem działającym pod Bankiem Światowym; dodatkowe 5 milionów dolarów ma pochodzić z budżetu państwa.

Główne założenie programu: rozwój na wielu obszarach

Projekt Sindh Solar Energy wspiera rozwój fotowotaiki obejmującej trzy segmenty rynku: skalę użytkową, generowanie energii w systemie rozproszonym oraz gospodarstwa domowe. Pilotażowym punktem programu (wchodzącym w zakres pierwszego wymienionego segmentu) ma być budowa elektrowni słonecznej o mocy 50 MW na drodze przetargu. W ramach systemu rozproszonego dachy i inne dostępne miejsca w budynkach publicznych w Karaczi, Hajdarabadzie oraz innych miastach zostaną wyposażone w solary o mocy 20 MW. Ponadto co najmniej 200 tysięcy prywatnych gospodarstw otrzyma domowe systemy solarne. Co więcej, program dotyczy miejsc o słabym dostępie (lub braku) energii elektrycznej.

Sindh Solar Energy ma zostać zrealizowany do 2023 roku. Prowincja, należąca dawniej do Afganistanu, boryka się z różnorodnymi problemami, w tym z niedostatkiem wody. W istocie można stwierdzić, że Sindh to spalony słońcem teren pustynny. Projekt Sindh Solar Energy pomoże poprawić komfort życia mieszkańców i rozwinąć region chociaż w jednym obszarze.

źródło: thenews.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.