farma fotowoltaiczna Kraśnik Koszaliński

12 nowych elektrowni słonecznych w tym roku w Polsce

Modus Energy rozpoczęła w Polsce budowę 12 nowych elektrowni słonecznych. Inwestycja będzie kosztowała 11 mln euro, które pochodzą z funduszy private equity międzynarodowego holdingu Modus Group, a jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2018 roku. Energia elektryczna z farm słonecznych trafi do polskich dostawców, a następnie zostanie rozprowadzona zgodnie z zapotrzebowaniem.  

Budowa 12 elektrowni słonecznych to część większego projektu, który zakłada powstanie 50 obiektów tego typu w Polsce o wartości około 50 mln euro. Całość rozmieszczona zostanie na obszarze 130 ha i  będzie miała moc 56 MW. Na 2018 roku zaplanowane jest rozpoczęcie budowy kolejnych 30 farm.

Projekt budowy elektrowni słonecznych w Polsce to efekt państwowych aukcji OZE. Wygrała je spółka Modus Energy, która jak dotąd posiada 1/10 mocy całkowitej energii słonecznej w naszym kraju.

„Projekt Modus Energy to jak dotychczas jedno z największych przedsięwzięć w zakresie energii słonecznej realizowanych w Polsce. Olbrzymi rynek, zaangażowanie państwa w rozwój sektora odnawialnych źródeł energii i przyjazne otoczenie przedsiębiorstwa w Polsce stanowią o atrakcyjności tego kraju dla naszej firmy. Z kolei jako inwestor dysponujemy doświadczeniem i środkami niezbędnymi do wykonania dużych projektów w Polsce”, powiedział Ruslan Sklepovič, prezes zarządu Modus Energy.

Szacuje się, że w połowie 2019 roku w Polsce 700 MW energii będzie pochodzić z elektrowni słonecznych. Do 2020 roku planuje się wzrost ich udziału do 1 GW mocy.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy -10.11.

Dziś zaczynamy kolejny długi weekend, ale czy to dobry czas na rodzinne spacery? Dziś mapa znów zaświeciła się na czerwono, smog nie odpuszcza. Najgorzej jest na południu Polski, są miejsca gdzie poziom dopuszczalnego stężenie pyłów jest przekroczony nawet o 900%!!! Sprawdźcie czy warto dziś wychodzić z domu. Przypominamy, że smog stanowi poważne i jak najbardziej realne zagrożenie dla zdrowia, uważajcie na siebie.

Codzienny raport smogowy – 11.11.

Dziś świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta organizowane są prawie we wszystkich polskich miastach. Marsze, koncerty, biegi, akcje sadzenia drzew czy gry miejskie – większość atrakcji będzie odbywać się na “świeżym” powietrzu. Niestety smog nawet dziś nie odpuszcza, załóżcie więc maseczki, astmatycy, dzieci i osoby starsze powinni ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Świętujcie zdrowo i z rozwagą!