1,3 mln złotych dotacji na budowę plenerowych siłowni, placów zabaw i stref relaksu

Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało dotację w wysokości 1,3 mln złotych 21 gminom należącym do byłych województw kaliskiego i leszczyńskiego. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę obiektów, takich jak siłownie w plenerze, place zabaw i szeroko pojętej strefy relaksu na powietrzu.

Środki pieniężne trafią do gmin, które złożyły wnioski w programie Otwartych Stref Aktywności (OSA). Ministerstwa Sportu i Turystyki przeznaczyło 1,3 mln złotych do rozdzielenia dla 21 gmin z byłych województw kaliskiego i leszczyńskiego na obiekty rekreacji dla dzieci oraz osób dorosłych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Obiekty do wypoczynku i rekreacji dla całej lokalnej społeczności

Oprócz siłowni będą place zabaw, strefy relaksu i gier, a wszystko to w otoczeniu zieleni. Mają to być miejsca odpoczynku i integracji skierowane dla dzieci, młodzieży, ale także osób starszych. Jednym słowem są przeznaczone dla całej społeczności lokalnej – stwierdził zabiegający o środki Jan Dziedziczak, od niedawna przewodniczący sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.

To już druga edycja Otwartych Stref Aktywności, w których można wybierać pomiędzy wariantem podstawowym (siłownia plenerowa, strefa relaksu) a wariantem rozszerzonym (siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem). W ramach projektu w ciągu ostatnich dwóch lat dofinansowano 2950 obiektów w całym kraju na łączną kwotę blisko 105 mln złotych.