150 czujników powietrza w całej Polsce – konkurs „Wiem czym oddycham”

Aviva zorganizowała konkurs „Wiem, czym oddycham”, który skierowany jest do lokalnych społeczności chcących monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. Aż 100 czujników zostanie zainstalowanych w miejscach z największą liczbą głosów, natomiast 50 w tych wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji.

(…) Nasz program społeczny „Wiem, czym oddycham” uruchamiamy, żeby poprawić wiedzę na temat smogu, z który się jako Polacy borykamy, ale również dać rozwiązania dla Polaków i dla naszych klientów, które poprawią jakoś powietrza, a także jakość ich życia – komentuje ideę konkursu Dariusz Maciołek z Aviva.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczeń mają m.in. czujniki powietrza, które na bieżąco zbierają, przetwarzają i analizują informacje, aby mieszkańcy danej okolicy mieli świadomość, czym oddychają. To pozwoli im odpowiednio szybko zareagować na znaczne pogorszenie się jakości powietrza i podjąć inicjatywę zmierzającą do zmiany tej sytuacji. Sam czujnik jest niewielkim urządzeniem o niskiej wadze, co pozwala na proste jego zamontowanie na zewnątrz. Ponadto nie wymaga on specjalistycznych warunków montażu. Jedyne co jest niezbędne, to dostęp do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej. Umożliwi to całodobowe monitorowanie zanieczyszczeń.

To jednak nie wszystko, bowiem kampania „Wiem, czym oddycham” Aviva będzie pojawiać się m.in. w telewizji z dwoma spotami reklamowymi w stacjach, takich jak TVP, TVN i na kanałach tematycznych. Dodatkowo spot będzie również obecny w kinach zaraz przed poszczególnymi seansami. Natomiast po głównym wydaniu Faktów TVN emitowany będzie codzienny raport smogowy dla całej Polski. Dla zainteresowanych dostępny jest również portal internetowy z dodatkowymi informacjami na temat stanu jakości powietrza, jego skutkach i możliwościach poprawy sytuacji.

Konkurs jest otwarty do 10 grudnia 2017 roku. W tym czasie wciąż można zgłaszać nowe lokalizacje oraz głosować na już proponowane. Miejsca wskazać mogą dosłownie wszyscy: mieszkańcy danej okolicy, organizacje pozarządowe i spółdzielnie, gminy, świetlice, przedszkola i szkoły. Natomiast do głosowania wystarczy podać jedynie podstawowe dane osobowe i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych przez firmę Aviva.