19 września rusza nabór wniosków do programu Czyste Powietrze

Przypomnijmy, że program, który ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem, będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią  63,3 mld zł, Reszta w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek. Cała pula środków przeznaczona jest na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację.

Minister Kowalczyk poinformował dzisiaj o pomyślnym zakończeniu testów systemu do przyjmowania wniosków o dofinansowania. To sygnał, że można rozpocząć nabór. Ruszy on 19 września.

Fotowoltaika od Columbus Energy

O samym programie Czyste Powietrze minister Kowalczyk powiedział: “Dzięki temu, że program działa kompleksowo, przeprowadzimy nie tylko termomodernizację 3 mln domostw. Przede wszystkim zyska na tym stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów”.

Wnioski w formie elektronicznej można składać od środy 19 września w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Jednocześnie Minister Środowiska przypomniał o spotkaniach informacyjnych w gminach, których odbyło się blisko 400 i podczas których mieszkańcy dowiedzieli się, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie. Planowane są już warsztaty w kolejnych gminach, a aktualny ich harmonogram  można śledzić tutaj.