Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

2 000 elektrycznych Volkswagenów w Berlinie do 2020 roku

2 000 elektrycznych Volkswagenów w Berlinie do 2020 roku

Volkswagen już od dłuższego czasu promuje swoje samochody elektryczne i zmienia profil marki. Niemiecki producent ogłosił uruchomienie swojej własnej marki carsharingu – “We Share” z w pełni elektryczną flotą.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

W drugim kwartale 2019 roku w ramach carsharingu na ulice Berlina zamierza wprowadzić 1500 elektrycznych golfów, a następnie uzupełni je o 500 modeli e-Up!

Przedstawiciel Volkswagena Jürgen Stackmann ujawnił, że ze względu na wielkość i gęstość zaludnienia miasta, Berlin jest idealnym rynkiem na tego typu przedsięwzięcie. O potencjale miasta świadczy również fakt, że carsharing już tam działa, a zainteresowanie wypożyczaniem samochodów wśród mieszkańców stale rośnie. Volkswagen ma już w planach rozwój inwestycji w innych miastach europejskich i Ameryce Północnej.

Od 2020 roku elektryczne osobówki będą zastępowane nowym modelem z rodziny I.D. Jego przewidywany zasięg ma być w granicach od 400 do 600 km w zależności od konfiguracji akumulatora i indywidualnej dynamiki jazdy kierowcy.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.