Tesla pomaga w ucieczce przez huraganem Florence

Podobnie jak w przypadku huraganu Irma w 2017 roku, Tesla stara się wesprzeć swoich klientów, którzy znajdują się na obszarze dotkniętym huraganem Florence. Żywioł dotarł do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych w połowie września tego roku.

Klienci Tesli mogą za darmo ładować swoje samochody elektryczne, a właściciele programowo ograniczonej pojemności baterii do 60 kWh będą mogli korzystać do połowy października z baterii z pojemnością powiększoną o 15 kWh. Zwiększona pojemność pozwoli na przejechanie dodatkowych 50-80 km.

Właściciele elektryków otrzymali powiadomienie o treści: „Tymczasowo umożliwiamy Twojemu samochodowi dostęp do dodatkowej pojemności akumulatora, a także bezpłatne ładowanie w ramach przygotowań do nadejścia huraganu Florence. Mamy nadzieję, że zapewni Ci to spokój ducha, aby dotrzeć do bezpiecznej lokalizacji. Powiadomimy Cię zanim  Twój samochód powróci do pierwotnej konfiguracji w połowie października. Oznaczenia na ekranie mogą się zmieniać w tym okresie. Bezpiecznej podróży!”.

Jak podaje portal elektrowoz.pl, programowe ograniczenie pojemności pojawiło się, gdy na rynku był popyt na tańsze Tesle 60 kWh, a producent miał nadmiar modeli z bateriami 75 kWh.

Źródła: elektrowoz.pl, insideevs.com

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Kraków chce zazieleniać dachy

Krakowscy włodarze opracowali wstępny projekt wytycznych do tworzenia zielonych dachów, czyli pokrytych intensywną zielenią – trawami, krzewami, a nawet drzewkami. Gotowe już są założenia do wydawania decyzji o warunkach zabudowy i planach miejscowych.