Czy do 2040 Kalifornia w pełni zakaże sprzedaży nowych samochodów spalinowych?

Golden Gate Bridge, Golden Gate, San Francisco, California, Bay Area, cars, traffic, bridge

Jak informuje członek rady stanu Kalifornia, Phil Ting z San Francisco, do 2040 roku władze w tym stanie mogą zabronić sprzedaży nowych aut spalinowych. Jeżeli dokument zostanie zatwierdzony, to wszystkie nowe samochody sprzedawane po tym roku, nie będą mogły emitować żadnych szkodliwych zanieczyszczeń.

„Jesteśmy w punkcie przegięcia, w którym koniecznie musimy zrobić coś z emisją gazów cieplarnianych, które powodują zmiany klimatyczne”, mówi Ting.

Electric car, electric vehicle, electric, electricity, charging, EV charging

Złożony przez Tinga projekt zakłada, że po 1 stycznia 2040 każdy samochód pasażerski sprzedawany w stanie Kalifornia będzie musiał spełniać najostrzejszą normę emisji – zero. Auta spalinowe, jak mówi Ting, są odpowiedzialne za emisję niemalże 40% wszystkich gazów cieplarnianych na terenie stanu, więc „elektryfikacja transportu jest kluczowym celem, który ma zagwarantować zdrowie nasze i naszej planety”, komentuje polityk.

Prawo to nie będzie dotyczyło samochodów dostawczych o masie powyżej 4,5 tony – tylko auta pasażerskie sprzedawane na terenie objęte zostaną tymi regulacjami. Zakaz nie będzie dotyczył też tych już zakupionych poza stanem przez osoby, które się do Kalifornii sprowadzają.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Konsolidacja chińskich firm z branży EV stała się faktem

Następny artykuł

W Krakowie o darmowej komunikacji miejskiej zadecyduje prognozowanie smogu

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,