26 maja złóż życzenia także Matce Ziemi. Ona też jest tylko jedna

Zapominamy o niej w natłoku różnych spraw. Po latach okazuje się, że nie dbaliśmy o nią tak, jak powinniśmy. Choć i tak dawała nam schronienie oraz dom. Matka Ziemia, tak jak każda mama na świecie, zasługuje na szacunek nie tylko od święta!

Chociaż dzisiaj świat wygląda całkiem inaczej niż jeszcze kilka miesięcy temu, nadal dbamy o nasze relacje z bliskimi. Kiedy będziecie dziś na różne sposoby łączyć się ze swoimi mamami z okazji ich święta, pomyślcie też, czego moglibyście życzyć Matce Ziemi. W końcu nie od dziś wiadomo, że to właśnie od życzeń i marzeń wszystko się zaczyna.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Ziemski dar życia

Matka Ziemia zachwyca nas różnorodnością niemal w każdym momencie.

Śnieg w zimie, tak żeby można było pojeździć na nartach lub sankach. Letnie słońce, którym zachęca do wodnych rozrywek i innych aktywności fizycznych. Natura onieśmiela swoim ogromem w porozrzucanych po całym świecie Parkach Narodowych. Daje nam niezbędną do życia wodę i tlen. Nie sposób wymienić jej wszystkich darów, które dostaliśmy w prezencie.

Kłopotliwe dzieci Matki Ziemi

Trzeba przyznać, że kiedy Matka Ziemia dawała z siebie wszystko, byśmy mogli żyć, my uprzykrzaliśmy jej życie, budując wielkie fabryki, wycinając lasy i wzniecając pożary. Wielu z nas wciąż nie obchodzi problem zanieczyszczenia środowiska, np. plastikiem, który trafia do rzek, mórz i oceanów.

Wszystkie nasze kaprysy i wybryki Matka Ziemia wytrzymywała dzielnie i bez narzekań. Dziś jednak wyraźnie daje znać, że najwyższy czas na to, by jej pomóc i podziękować za te wszystkie lata, podczas których mogliśmy podziwiać jej piękno. 

Dajmy Ziemi coś od siebie

Ile razy słyszeliśmy, że największą radość sprawimy mamie, kiedy posprzątamy swój pokój, będziemy się dobrze uczyli i traktowali ją z szacunkiem?

Okazuję się, że Matka Ziemia chce od nas dokładnie tego samego. 

Wystarczy, że posegregujesz śmieci, chociaż częściowo zrezygnujesz z foliowych opakowań i plastikowych rurek, które z łatwością można dzisiaj zastąpić. Możesz też znaleźć czas na to, by zrozumieć, czym są zmiany klimatu, o których tak często teraz słyszysz w telewizji. I dzięki temu popracować nad minimalizacją swojego śladu węglowego.

Nie bez znaczenia dla Matki Ziemi są też liczne działania podejmowane przez ekologów na całym świecie, które mają na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z jakimi nasza planeta obecnie się zmaga. Jak każda matka, również Ziemia szczególną nadzieję pokłada w dodatkowych aktywnościach. Nie są jej obojętne działania podejmowane przez organizacje, takie jak stowarzyszenie Młodzi dla Klimatu czy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Te małe wielkie rzeczy powielane przez dużą grupę zaangażowanych osób z pewnością pomogą Ziemi przetrwać kolejne długie lata. 

Nie zapominajmy, że Matka Ziemia jest tylko jedna!