30. edycja Konferencji EuroPOWER już na początku listopada

30. edycja Konferencji EuroPOWER już na początku listopada

Już wkrótce – 6-7 listopada 2019 roku w Warszawie odbędzie się 30. Edycja Konferencji EuroPOWER poświęcona transformacji energetycznej naszego kraju i polityce klimatycznej w kontekście europejskich celów ochrony środowiska. To szansa na efektywne dyskusje pomiędzy przedstawicielami polskiego rządu, Unii Europejskiej oraz reprezentantami branży energetycznej oraz technologicznej.

W tym roku Konferencja EuroPOWER skupiona będzie na tematach, takich jak: przyszłość polskiej energetyki, wzrost cen energii, gospodarka o obiegu zamkniętym, energetyka jądrowa, finansowanie inwestycji w sektorze energetycznym, innowacyjność, czyli rozwój sieci dystrybucyjnych, smarty gird, społeczeństwo prosumenckie, oraz rozwój farm wiatrowych.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER stawia na nowoczesność. Naszą ambicją jest nadążać za rozwojem energetyki na świecie, a w niektórych dziedzinach nawet ten rozwój wyprzedzać – stwierdził Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii.

Wydarzenie co roku skupia ekspertów branży energetycznej, przedstawicieli nauki obserwujących zmiany na globalnym rynku gospodarczym oraz reprezentantów administracji rządowej naszego kraju oraz państw zrzeszonych np. w ramach Unii Europejskiej. Konferencja jest więc szansą na efektywne dyskusje dotyczące przyszłości i bezpieczeństwa energetycznego Polski, także w kontekście relacji na arenie międzynarodowej. Organizatorzy konferencji kładą nacisk m.in. na pole współpracy Polski z krajami Europy Środkowo-Wschodniej pod kątem wymiany doświadczeń i technologii.

Więcej informacji na temat Konferencji EuroPOWER: http://konferencjaeuropower.pl/

Program Konferencji EuroPower: http://konferencjaeuropower.pl/europower/program/

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.