30. edycja Konferencji EuroPOWER już na początku listopada

Już wkrótce – 6-7 listopada 2019 roku w Warszawie odbędzie się 30. Edycja Konferencji EuroPOWER poświęcona transformacji energetycznej naszego kraju i polityce klimatycznej w kontekście europejskich celów ochrony środowiska. To szansa na efektywne dyskusje pomiędzy przedstawicielami polskiego rządu, Unii Europejskiej oraz reprezentantami branży energetycznej oraz technologicznej.

W tym roku Konferencja EuroPOWER skupiona będzie na tematach, takich jak: przyszłość polskiej energetyki, wzrost cen energii, gospodarka o obiegu zamkniętym, energetyka jądrowa, finansowanie inwestycji w sektorze energetycznym, innowacyjność, czyli rozwój sieci dystrybucyjnych, smarty gird, społeczeństwo prosumenckie, oraz rozwój farm wiatrowych.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Konferencja Energetyczna EuroPOWER stawia na nowoczesność. Naszą ambicją jest nadążać za rozwojem energetyki na świecie, a w niektórych dziedzinach nawet ten rozwój wyprzedzać – stwierdził Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii.

Wydarzenie co roku skupia ekspertów branży energetycznej, przedstawicieli nauki obserwujących zmiany na globalnym rynku gospodarczym oraz reprezentantów administracji rządowej naszego kraju oraz państw zrzeszonych np. w ramach Unii Europejskiej. Konferencja jest więc szansą na efektywne dyskusje dotyczące przyszłości i bezpieczeństwa energetycznego Polski, także w kontekście relacji na arenie międzynarodowej. Organizatorzy konferencji kładą nacisk m.in. na pole współpracy Polski z krajami Europy Środkowo-Wschodniej pod kątem wymiany doświadczeń i technologii.

Więcej informacji na temat Konferencji EuroPOWER: http://konferencjaeuropower.pl/

Program Konferencji EuroPower: http://konferencjaeuropower.pl/europower/program/